| MosonitorA a întrebat:

Am 0 mareeee` prwoblemasad
plac pe cineva, si acel cineva vrea sa vorbeasca cu mine, adica ma baga in seama, dar cand imi zice ceva simt ca intru in pamant de rusine...
sunt prea timida si nu stiu cum sa-mi constrolez timiditatea asta...:-\
Pliz.help!

Răspuns Câştigător
| BeastMaster a răspuns:

Sti.si eu am patit ceva exact la fel cu un baiat dar dintr-o joaca am devenit prieteni foarte buni si intr-un final i-am spus ca il plac si ela zis la fel...asa ca incearca sa fi pentru inceput doar prietena cu el, radeti, glumiti si incetul cu incetul nu o sa mai fi timidawinking

3 răspunsuri:
| mistakeofyourlife a răspuns:

Stii cum se spune: oamneii timizi sunt mult mai sensibili ceea ce reprezinta un atuu. Si mie mi se intampla la fel.batting eyelashes Singurul lucru prin care poti sa o invingi este timpul. Trebuie sa ai rabdare, sa te obisnuiesti cu prezenta lui, sa interactionezi zu mai multi baieti. Bafta! :*

| DorelSudoru a răspuns:

Nu prea ai cum.

| JuiceApple a răspuns:

Buna:XAm citit problema ta si cred.ca in todeauna baieti trebuie sa faca primul pas adica daca tie iti place de el... poti sa-i spui si poate el va intelegethinking adica na, daca ai spus ca el vrea sa vb cu tine fa-o! intreaba`l daca vrei sa fii cu el sincer am avut aceeasi problemha si...cand l`am intrebat eu el a spus (Woow! Nikiodatha nu s`a intamplat asablushing!)Adica sa-l intrebe pe el o fta asa ca a inteles ca nu`ss rusinoasa chiar daca eram si acum ma iubeste chiar mai mult decat viataa!big hug
Sper sa te fi ajutathappyte-am pupat si poate mai luom legaturawinking