| biancasuper a întrebat:

BunaTPU! As vrea va rog sa imi spuneti si mie cum ii pot spune baiatului pe care il plac ceea ce simt? Sunt cam timida! Si el nu prea ma baga in seama cand ma vede se intoarce cu spatelle.Ii este rusine? Nu sunt urata, sunt cea mai frumoasa din clasa.Va rog dati-mi si mie niste sfaturi! Funda! Pwp!

Răspuns Câştigător
| GloriaAdela a răspuns:

Hmm. Eu spun sa lasi timiditatea la o partewinking.
Baga-l in seama printr-un simplu '' Buna ''.
Vezi ce iese dupa aia. Sincer, asa eram si eu inainte. Imi placea de un baiat, si nu ii spuneam. Dar, mi-am facut curaj si i-am spus tot ceea ce simt pentru el. Si, acum imi merge foarte bine!

3 răspunsuri:
| Blu3Smyle a răspuns:

Stii...petrece doar putin timp cu el daca esti timida... dar razi la orce gluma chiar si proasta si asa din ras in ras spune-i ca-l simpatizezi (placi, iubesti) cum vrei tu o sa fie distrat poate te place si el succes!

| gedderth23 a răspuns:

Pentru inceput vorbeste cu el, cunoaste-l mai bine. Dupa ce ai facut asta spune-i ca il placi.

| biancasuper explică:

Pai faza e ca nu prea sta in preajma mea.Si cand ma vede ca ma uit la el se intoarce cu capul in alta parte.