| sica2 a întrebat:

Am 1,80-1,82m si sunt cam sperait ca uni zic cas cam mic pentru varsta mea de 15ani jumate la inaltime si rad mereu de mine? oare de ce rad asa de mien? si vreau urgent sa cresc ca sa nu mai rada de mine ce exerciti trebuie sa fac sa crsc? ofer funda

6 răspunsuri:
| Ananas2 a răspuns:

Cat vrei sa mai cresti?laughing 2 metri? sau peste? stai linistit. e perfect 1, 80winking

| sensibilosu a răspuns:

1,80 e o inaltime ideala pentru barbati... din punctul meu de vedere, nu ai avea de ce sa iti faci griji

| Shinnok9409 a răspuns:

Mai omule stai calm nu esti mic pentru varsta ta oricum pana la 20 de ani mai cresti u si o sa ajungi pana la 1, 90 daca mai faci si oleaca de sport(handball, basket, volei)insa ce prieteni ai ma de la 1, 80 ai tai rad de tine ei cat au 2m? stai linistit ma o sa ai timp sa cresti nu-i mai baga in seamna esti ok.dar poti sa faci sport poate mai cresti dar face si bine la sanatate, bafta.

| DyDyLiVeS4MuSiC a răspuns:

Dar de ce rad de tine? Ai o inaltime ideala pentru baieti

| elenaelenaelenaelena a răspuns:

Ai putea practica baschet...sau,daca nu ai aceasta posibilitate, incearca sa mergi cat mai des pe varfuri prin casa incercand sa atingi tavanul(am cerut si eu parerea cuiva mai mare)

| Cosmin86 a răspuns (pentru elenaelenaelenaelena):

Creste in inaltime mergand pe varfuri prin casa? straight face
persoana "mai mare" care ti-a dat acel sfat, e un medic sportiv cumva sau un habarnist notoriu? tind sa cred ca a doua varianta