| venix a întrebat:

Am 12 ani şi aş dori să mă ajutaţi.Am 12 ani şi nu am sainii deloc mari, ce puteţi sa-mi recomandaţi ca să-mi crească sainii mai repede? Toate colegele au sainii foarte mari, iar din cauza că eu nu-i am prea mari colegii ma critică. Ajutaţima va rog, spuneţimi ce sa fac?sad

5 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Asta imi aminteste de mine...
Eram prin clasa a 8...
Si baieti din clasa mea aveau majoritatea par pe fata(unii chiar aveau barba)
Si imi doream si eu.
A trecut cam vreo 4 ani de atunci.
Iar acum eu am foarte putina barba nu am multa ca eihappy
Ei sunt nevoiti sa se barbiereasca o data la 2 zile
Pe cand eu pot sta si o saptamana happy fara sa ma barbieresc.
Unii ne dezvoltam mai repede ca alti happy
Iar alti se dezvolta mai greu
Crede'ma o sa iti placa sa arati la 30 de ani ca si cum ai avea 25happy
Mama mea are 42 de ani. si arata de 35 nu ii dai 42
Daca o sa te maturizezi, dezvolti repede vei imbatrani mai repede.
Am dat peste fete care aratau de 14 15 ani si aveau 20 21 de ani big grin
Stai calma, nu conteaza cum arati.
Ci cum gandestihappy
P.S sa nu aud comentari cum ca scriu fara semne de punctuatie etc.
Nu le am cum romana.

| AnTiBioTic a răspuns:

Asteapta ca iti va creste si tiewinking

| FataTPUpunctRo a răspuns:

Iubita, ai DOAR 12 ani.happy E normal sa ai sanii mai micuti.Da, e adevarat ca unele fete la 12 ani arata ca unele la 16, 17. Dar tu nu trebuie sa fi demoralizata din cauza sanilor.Cine te va placea, te va placea asa cum esti TU.Nu cum vor altii sa fii.Colegii tai nu au de ce sa te critice, poate doar niste reprosuri.Asteapta sa mai cresti un pic.
Dar daca vrei NEAPARAT sa pari ca ai sanii mai mari, atunci poti sa porti Sutien, dar nu este recomdabil.Acum faci cum crezi tu.

| cuore a răspuns:

De ce sa-ti doresti sani mari? ca sa ce? stai in banca ta ca in general dupa de astea cu dotari se uita astia fara prea multa pregatire si pe deasupra si marlani. daca iti doresti unul de ala atunci pune silicoane.

| Sabri23 a răspuns:

Nu cred ca asteptul fizic conteaza atat.Ai timp suficient sa te dezvolti pana la 20 de ani chiar happy.Nu e cazul sa te superi pe niste glm de prost gust, un baiat trebuie sa te placa pentru interior.gandeste-te ca ai multe alte calitati!