| annaZz a întrebat:

Am o mica mare problema.Colegii si colegele nu ma plac, adica nu prea ma pot inghiti. Nu cred ca cea mai mare problema e caracterul meu, ci notele pe care le iau. Desi am fost intrecuta putintel, eu sunt cea mai buna, profesorii ma prefera pe mine.Problema e ca scot adesea zvonuri despre mine pentru. a-mi strica foarte tare imaginea. Eu chiar nu suport chestia asta, imi displace total, vreau sa fiu mai populara...Nu sunt timida deloc ma integrez repede, am multi prieteni IN AFARA DE COLEGII SI COLEGELE MELE.Imi puteti da niste sfaturi? Nu as vrea sa imi spuneti chesii obisnuite, care sunt des intalnite. As dori sa fiu sfatuita de cineva care a trecut prin asta sau cunoaste foarte bine acest lucru. Multumesc anticipat si ma scuzati pentru categorie, nu am gasit alta mai potrivita pentru aceasta problema.

4 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

Buna!

pai cum sa-ti spun, poate ca colegii tai te cred increzuta, probabil din cauza ca te mandresti cu notele tale.Incearca sa fii mai modesta, amabila.mai discutati intre voi la un test,mai ajuta-l pe unul, pe altul.

Sper ca ti-am fost de folos, succes happy

| annaZz explică (pentru Amelya02):

Pai nu ma mandresc cu notele mele. Ma bucur, dar nu ma mandresc. Ei bine, ei spun lucrul acesta dar nu este asa. Si multumesc mult pentru. sfat!

| CookieeLoveSkittles a răspuns:

Am mai patit si eu asta.si chiar acum mi se intampla. pentru ca colegii mei cred ca sunt tocilara,.in schimb nu e asa.cred ca ar trebui sa vorbesti mai mult cu ei si sa gasiti lucruri in comun sau, nu stiu.sa le demonstrezi ca nu esti asa cum cred ei happy ( cam asta incerc eu acum si incepe sa functioneze, sper sa te ajute )

| annaZz explică (pentru CookieeLoveSkittles):

Multumesc mult pentru sfat! Sper sa reusesti si tu. Eu nu ii pot convinge asa. S-au incrancenat foarte tare.