| MidnightMystique3 a întrebat:

Am 12 ani si caut un job, stiu ca ar trebui sa invat dar mi-ar cam folosi niste bani pe langa bursa deoarece trec printr-o perioada grea. Cunoasteti voi joburi potrivite? Va rog mult.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Niciunul ca este ilegal sa iti ofere cineva un job la varsta ta

| FaraNumePls a răspuns:

Poți să te angajezi de la 15 dar nu oriunde. Pe scurt, vezi că vine examenul încurând și la tine. Deci spor la învățat happy

| Mariammmmmm a răspuns:

Esti prea mic/a pentru a avea un job la vârsta ta. Eventual ai putea face chestii handmade si sa le vinzi. altceva nu vei găsi. Oricum sfatul meu este sa te bucuri de copilărie, ai timp de munca mai târziu. Vorbesc din propria experiența.

| Tkamy a răspuns:

Poți avea grija de copilași de 3 4 ani

| suntserios a răspuns (pentru Tkamy):

Oare cine si ar lasa copii de 3 ani in grija altui copil de 12?