| Secret128849 a întrebat:

Am 12 ani, și penisul nu mi se decalotează complet și vreau să stiu dacă este normal sau sufăr de un anumit stadiu de fimoză.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este fimoza, intr-adevar!
Mergi cu tata la un medic UROLOG si te ajuta sa-ti rezolvi fimoza, eliberand cuculetul ca sa poate creste mai mare si sa sa se dezvolte acum, ca la 16 ani isi inceteaza cresterea.

| dullcat a răspuns:

Noi nu avem de unde sti de ce suferi sau nu, doar in medic poate stabili asta in urma unui control la fata locului, prin urmare vorbeste cu parintii tai.

| Anonimboy111 a răspuns:

Probabil e fimoza, dar nu e oblogatorie operatoa, exista niste exercitii pentru largirea pielii sa il poti decalota, insa alegerea pentru operatie este alesa sau nu de tine in cazul in care le spui parintilor sau nu