| anonim_4396 a întrebat:

Am 12 ani si sunt ca un baiat de 4 zile. sincera sa fiu nu l-am acceptat ca il iubesc ci sa vad ce are de gand sa faca( am o prietena care se da la ea si am vrut sa vad ce teatru joaca) acum imi tot spune ca se desparte de mine si ca eu nu l-am iubit niciodata.
isi bate joc de mine si ma face de ras si nu mai pot. mereu iia fost ciuda pe mine; de prima oara cand m-a vazut. m-am certat ca el pe mmess si a fost o cearta foarte aprinsa.( el e in clas ca mine)
imi tot spune ca ce sa vada la mine, nici sani nici fund si intr-adevar ca sunt potin slaba; si atunci i-am sp el e doar pe interes. habar nu
am km sa procedez in cazul asta. am mai avut 2 relatii dar deloc in halul asta!
ajutor, niste sfaturi miar prinde bine

el imi tot spune ca a fost o gluma dar sa mergi asa departe... nu cred

2 răspunsuri:
| WestSid3 a răspuns:

Eu, sincera sa fiu, la 12 ani inca ma jucam cu prietenii mei de-a scoalahappy Habar nu aveam de relatii si de chestii de asta, dar asta nu inseamna ca nu imi placea vreun baiat.
Astea sunt sentimente trecatoare, peste un an, doi o sa ti se para o tampenie ce crezi acum... asa se intampla. Mai bine nu i-ai mai da nas, nu l-ai mai baga in seama, iar daca comenteaza, fi indiferenta. Arata-i ca nu-ti pasa si dupa o vreme se va plictisi sa rada de tine, iar tu sa nu il bagi in seama.
De baieti este vreme. Baietii nu se termina nici azi, nici maine. Mai bine axeaza-te pe scoala. Oi vorbi eu ca un parinte, insa nu cred ca spun ceva gresit. O sa vina o vreme cand o sa ai o relatie care sa tina, sau cel putin sa incerci sa ai una. Relatiile de la varsta asta nu sunt facute sa tina. Inca, pot spune, chiar daca nu-ti convine, ca esti copila big grin
Ai grija! Numai bine!

| Bibbi1507 a răspuns:

Pai parerea mea.este sa te bagi mai tot timpul in seama cu el si incearca sa vorbesti despre subiectele lui preferate. poate ca va crede ca esti super si pana la urma te va accepta.