| AlreadyDisturbed a întrebat:

Am 13 ani si am inceput sa beau cafea de la 12. Dar prin a bea vreau sa zic mai mult ocazional, nu o dependenta. Adica rareori se intampla sa beau saptamanal o ceasca. Beau de vreo 2 ori pe luna, cand am pofta. Si nu e multa. Cam o ceasca, din care 1 sfert e cafea si restul lapte. Credeti ca ar fi daunatoare aceasta doza? Vreau sa zic si ca niciodata nu mi-au cauzat probleme de somn ciocolata sau cofeina...

2 răspunsuri:
| χZαнαяєℓ a răspuns:

Bună.
Este o cantitate mică. Nu are ce rău să îţi facă mai ales că o bei cu lapte. Din cantitatea mică pot intervenii şi probleme de sănătate, dar nu cred că în cazul tău, mai ales. Dar tu, totuşi trebuie să ai grijă cu ea că nu ştii la ce să te aştepţi.
Baftă.

| EuTeIubesc a răspuns:

Poi daca bei cum ai zis, de 2 ori pe luna e f ok, pot sa zic k e chiar putinhappy.Yo tot de la 12 ani beau si tot 13 ani am acum, si beau cam de 3 ori pe saptamana, dar singura problema e k at cand vei fii mare si vei avea nevoie intr-adevar de cafea n.o sa prea aiba efect.straight face, in rest nimichappy