| CaroleVoicu a întrebat:

Am 13 ani si am si eu o intrebare:imi place de de o fata si i-am spus daca vrea sa fie cu mine; ea m-a refuzat. dupa cateva saptamani mi-a spus daca vreau sa fiu cu mine, eu bine inteles ca am spus DA, dar a doua zi a spus ca mai bine sa ramanem numai prieteni.in seara aceia am intrebat-o pe mess dc sa razgandit si ea mi-a spus ca nu a fost sigura, si a spus sa mai incerc in continuare sa o cuceresc.si de atunci ne tinem de mana, o tin in brate, vine la mine la banca, ca intr-o relatie(dar nu ne sarutam). ea de fiecare data cand iese de pe mess imi lasa "kisslove struck" si nu stiu ce sa mai cred
SUNTEM IMPREUNA SAU NU?
P. S. am uitat sa mentionez ca este cu mine in clasa dar numai de anul acesta ca ni s-au unit clasele si o plac fff mult d ecand a inceput scola. eu sincer am vrut sa renunt la ea cand am vazut ca a vrut sa ma faca gelos cu un prost(asta a fost prin octombrie), dar prieteni mei mi-au spus sa nu fiu prost si sa renunt doar din atat. PLZ dati-mi un raspuns

Răspuns Câştigător
| arysa a răspuns:

Mey cu siguranta te place altfel nu te-ar lua de mana plus toate gesturile pe care le face. Poate ca nu stie sa sarute si de aia are o rezerva in privinta asta si nu stie daca sa fie cu tine sau nu. parerea mea este sa lasi lucrurile sa decurga de la sine, nu mai incerca sa o presezi sa-ti dea un raspuns... oricum e clar ca te place!

6 răspunsuri:
| curiozitatea a răspuns:

Vrea sa o cuceresti.sa te dai la ea.
intreab-o pe mess daca este o relatie sau nu.
ea o sa zica ca nu stie.
iar tu o sa ii zici ca tie ti se pare ca este si ca daca nu te vrea gasesti tu alta
si crede-ma ca de frica sa nu te piarda o sa zica. da este o relatie.winking
are 12-13 ani e micuta asa gandestewinking
si daca intrevine ceva ii zici ca ai glumit ca ti mult la ea.winking
Funda?

| Crisu a răspuns:

Fata nu e hotarata.Intreab-o daca vreau sau nu, si sa nu te mai amageasca.
Daca nici atunci nu e hotarata atunci las-o in pace.
Nu stie ce vrea, si nu trebuie sa-ti bati capul cu ea.

| onik91 a răspuns:

Da-i mici atentii, o floare dintr-o gradina ( daca nu vrei sa cumperi ) ia o foaie si scrie-i ca ii sta bine in respectiva tinuta ( daca ai curaj spune-i in fata da cauta sa fiti singuri)

| Amilo a răspuns:

Eu iti zic daca iti merge bine la fete sa iti faci o relatie doar sa ii observi reactiile.Asa poate se da pe breazdabig grin

| Deea73 a răspuns:

Eu cred ca ii e frica de o relatie, din cauza asta nu stie ce sa iti spuna.Nu o presa, dar arata-i ca o placi f mult.Incearca sa ii castigi increderea si daca te place sigur o sa fiti impreuna.La varsta asta fetele isi doresc sigurantawinking.

| AmbraBGirl a răspuns:

Parerea mea este sa o intrebi clar ce vrea. Daca iti zice ca nu, nu mai insista si incearca sa fii o perioada indiferent. Apoi ea o sa vina la tine happy