| greeeny a întrebat:

Am 13 ani si as vrea sa slabesc fara sa devin anemica sau sa am lipsa de calciu dupa accea. As vrea sa slabesc mai repede, dar fara sa ma ingras inapoi. Daca stiti vreo "dieta" sau ceva care m-ar putea ajuta. As vrea sa slabesc vreo 20 de kg. Si am si role si stepper si vreau sa ma apuc serios p treaba. Vara asta vreau sa slabesc! Va rog mult sa ma ajutati.

23 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E simplu la varsta ta, desi 20 de kilograme e enorm de mult si nu le vei putea slabi vara asta. Ca sa nu faci anemie sau altceva, e sanatos sa slabesti maxim 2 kilograme pe luna. Fa mult sport, preferabil in aer liber, mananca multe fructe si legume, renunta complet la dulciuri, paine, sucuri artificiale si vei vedea ca incet incet vei slabi sanatos si frumos.

| elena a răspuns:

Daca vrei sa slabesti 20 kg insemna ca la anii tai esti cam plinuta spre obezitate, aici consulta neaparat un nutritionist sa nu faci vreo gafa si sa-ti dau un exemplu dureros...vecina mea 23 ani, grasuta spre obezitate, 1, 70, a tinut cura de slabire in principiu cu mult orez, a slabit foarte frumos dar dupa cateva luni a murit, fratele ei geaman, la fel de grasut, grasut este si astazi dar traieste.

| thegreatgatsby a răspuns:

Offf pai...20 de kg? in primul rand du-te la un nutritionist (sau ceva de genu) el stie cel mai bine ce dieta iti trebuie...
dupa aceea
nu uita : fa sport zilnic! renunta la mancarea nesanatoasa.

| Dianafamous a răspuns:

Poi in primul ` rans trebuie sa mananci incet si putin. Ori mananci 5 mese cate putin fara sa te saturi, ori 3 la ore fixe (ex: la 9:00, 12:00, 18:00). sa bei multa apa.si muult sport, poti face si exercitii fizice, cauta pe google! succes!

| yoannah a răspuns:

Nu te supara dar cate kg ai de vrei sa slbesti atat?raised eyebrows

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi si eu vreau sa slabesc...si am luat de pe net prin ziare si mi-am facut o dieta : dimineata la micul dejun o felie de paine neagra cu un si ceai fara zahar...la pranz iti dau 2 variante ori ciorba de zarzavaturi cu paine neagra ori iti fierbi un cartof si un ou cu paine neagra.)
(faci abdomene )seara un iaurt simplu cu o banana taiata cubulete sau ciorba de zarzavat fara paine si dupa ora 20 nu mai bei nimic si faci sport in fiecare zi abdomene...Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa te apuci de inot. Eu cat am facut inot am slabit 7 kg. Incearca sa eviti sa mananci dupa ora 18:00, paine deloc sa nu mananci. La varsta ta nu crezi caecam mult sa slabesti 20 kg? Eu am slabit 16 kg in 1 luna jumate si fara dieta. Doar nu am mai mancat deloc paine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sal! As vrea si eu sa slabesc vreo 4-5 kg vara asta! Am 1, 66 si 64 de kg! Nustiu cum sa salbesc pentru ca si o cana cu apa daca beau ma ingaras! Fac si sport de performanta, dar degeaba! Vreau sa nu mi se vada sunca la burta! Sper sa ma ajutati!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananca doar carne de care vrei, peste, legume (fara morcovi, cartofi) si produse animale (lapte, branza, oua, iaurt). eu am slabit 7kg in aproape 2 luni, fara sa fac nici un fel de sport.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am uitat sa scriu; fructele nu se amesteca cu absolut nimic, iaurt de exemplu. cel mai bine e sa le mananci dimineata pe stomacul gol, iar dupa ce le-ai mancat sa nu mai mananci altceva cel putin o ora.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si eu am 13 ani si vreau sa slabesc as vrea sa dau jos 25 de kg cum sa fac sa slabesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am creca` in 1. 60 si vreo 50 de kg. am doar burta straight face. nujt cum sa o dau jos.si abdomene urasc sa fac at wits' end.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa tii un regim in care sa nu intre dulciurile! Dulciurile ingrasa enorm de mult, sucurile la fel, si mancare mai redusa din alimentatia ta obisnuita.Trebuie insa sa faci un sport:sa mergi cu bicicleta, sa mergi cu rolele, sa alergi, eu sunt handbalista in echipa css petrosani, dar de ceva vreme nu am ai mers si de aceea am pus si eu cateva kilograme pe mine, insa nu e nimic pentru ca tin un regim, fac sport si am inceput sa dau jos de pe mine din nou, eu vreau sa ma fac cantareata dar si handbalista, eu sunt o fata care e buna la tot ce vrei, sunt sportiva sunt o fata cu o voce extraordinara, am participat si la concursuri si am luat locul 1, sunt o buna dansatoare de hip-hop, cant muzica straina adica pe engleza imi place foarte mult de justin bieber e super, si acesta e sfatul meu pentru tine. sper sa ai noroc si sa slabesti cum vrei tu sa fii.pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu o intrebare morcovii, legumele, fructele ingrasa? imi spuneti care da si care nu.va multumesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine iti voi spune ce ar trebui saa mananci dar cate kg aii si ce inaltime?
daca imi poti spune daca nu te superi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noi fetele avem obiceiul acum de CRACIUN sa le ajutam pe mame prin bucatarie si mai gustam din cate ceva (preparate din carne). E sanatos sa faci sport in aer liber, sa alergi, sa faci gimnastica si sa mananci fructe si legume proaspete.Probabil ca esti atat de "grasa" din cauza stilului de viata nesanatos.Incearca sa faci mai mult sport si nu refuza niciodata un exercitiu fizic acre te poate ajuta.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei bine si eu am nevoie sa slabesc dar nu va recomand pastiila de slabit dar am 8 ani.am 39 de kg.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna sunt dani si sunt fata eu iarna aceasta am slabit cu fructe, legume si am mers pe patinoar.Am avut 40 de kg si am slabit 21 de kg va recomand miscare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fructele, legumele si miscarea ajuta foarte mult.Noi fetele vrem sa slabim. Ei bine trebuie sa mincam legume si fructe multe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananca piept pe gratar si nu te mai satura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand ca sa slabesti mai intai trebuie sa te detoxifiezi (e foarte important)si iti dau un exemplu prin cum anume sa faci asta : exista o cura de detoxifiere care tine doar trei zile si in acele trei zile trebuie sa bei doar suc de portocale (minim 4 litri pe zi). aceasta cura o stiu dintr-o emisiune, iar nutritionistul care spunea de aceasta cura a garantat ca datorita sucului de portocale nu-ti va fi deloc foame si eu am aceeasi varsta ca si tine si aceeasi problema (kilogramele in plus ) si as vrea sa tin aceasta cura.voi incerca si revin cu vesti sper ca te-am ajutat cu ceva! ceau.

| Andreeaanon a răspuns:

Sii eu as vreaa sa slabesc...Dar nu stiu cuumlaughing))!

| Cocolinna a răspuns:

Hi! Vrei sa ne impartasesti o anumita parere? Sau cauti un sfat si nu il gasesti?
make-up > fashion > semnificatia viselor si a fizionomiei fetzei tale >
ghicitul in cafea si carti > discutii showbizzzz > despre iubire > diete >
produse cosmetice. Doar aici :

http://gabryelle-still.blogspot. com

Te asteptam!