| aannoonnimaa74 a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi. Vreau sa slabesc. Am 85 de kg la 1.73 cat am inaltime. Stiu ca nu e ok, e prea mult. Nu stiu ce sa fac ca sa slabesc. Cand vreau si zic ca ma pun serios pe treaba, ma tine 2 zile si ma las. Stiti ceva metode cum as putea sa renunt la dulce? Sau ceva alimente care sa le evit cu totul. Sau niste exerciti care ajuta. Nu stiu ce sa fac ca sa ma pun pe treaba serios. Va rog ajutati-ma. Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kiuubi a răspuns:

Incearca si spune-i mamei tale sa nu iti mai cumpere dulciuri si apoi poti sa te apuci de exercitii cum ar fi (alergatul handbalul) primesc funda?

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă ai acum ( respectiv dacă eşti fată sau băiat ), pentru ca să vedem dacă/cât este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.