| XXXXSSFR a întrebat:

Am 14 ani, iar prietenul meu are 16 ne cunoaștem de doi ani timp în care am fost doar prieteni iar de două luni ne-am gândit să fim împreună consider că el este băiatul cu care ar trebui să-mi încep peste câteva luni sau poate chiar un an viața sexuală este doar o chestiune de timp din cauză că mie îmi este foarte frică de ceva spune lumea în caz că va afla cineva sau ceva spune părinții mei care îl cunosc pe el

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Faci sex iti asumi. Clar nu tu poti sa iti asumi multe legate de sex, deci nu faci... simplu

| Nika29 a răspuns:

Dacă te vei decide să faci relația sexuală cu acest băiat, ai mare riscuri. De ce? pentru că natura bărbaților este firească, ei îșu doresc acest lucru și pentru ei este o întrebuințare chiar./
Nu spun că prietenul tău este așa, sau nu știu mai cum. Dar el face parte din acest clasament. Plus la toate s-a confirmat că sexul după căsnicie e mult mai binevenit din mai multe puncte de vedere. Unul important este că soțul tău nu te va numi cu diferite înjurări că ai mai avut pe cineva inaintea lui. Căci nu știi e vei căsători cu acest prieten sau nu.
Feciornicia ta este ceva unic, dacă o vei pierde nu o vei putea intoarce. Gândește-te și chibzuiește mult înainte să faci acest pas, ca mai apoi să nu fie un regret mare.
Plus la toate dacă vei începe viața sexuală și spre ex te vei despărți de acest băiat, apoi va fi altul, va apărea riscul de HIV chiar dacă te folosești de prezervative, nu este exact intocmit științific că el te protejează de aceastp boală.

Fii atentă la ce faci!