| dwwdw4r a întrebat:

Am 14 ani iar vocea mea in loc sa se ingroase mai mult s-a subtiat si am o voce foarte subtire. Ceva sfaturi?

Răspuns Câştigător
| aXy99 a răspuns:

Ti se va ingrosa peste 2-3-4-5-10 aniwinking

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, vocea se schimba la pubertate, intr-un fel pe care noi nu-l putem influenta.
Oricum, vocea pe care ti-o auzi in cutia craniana, nu-i cea reala, pe care o aud cei din jur.

| Donsavas a răspuns:

Mergi la un endocrinolog!

| aXy99 a răspuns (pentru Donsavas):

De ce? E normal sa ai vocea subtire la 14 ani.

| Donsavas a răspuns (pentru aXy99):

Un control ii indica dacă se dezvolta normal sau nu.

| aXy99 a răspuns (pentru Donsavas):

De ce ti-ai face un control de genul asta daca totul se intampla NORMAL?

| Donsavas a răspuns (pentru aXy99):

Nu stii tu daca se dezvolta normal acum sau in viitor.

| aXy99 a răspuns (pentru Donsavas):

Sa inteleg ca tu iti faci zilnic controale de genul?

| madalina90829 a răspuns:

Nu sa subțiat ți se pare ție, stai liniștit o să ți se îngroașe cu timpul.