| alisalisa a întrebat:

Am 14 ani si 1.53 si de vreo 2 ani nu mai cresc in inaltime. Ce imi recomandati sa fac? Nu cred ca este normal mai ales ca nu am mai crescut de 2 ani. As da orice sa mai cresc macar cativa centimetri.

11 răspunsuri:
| alexa a răspuns:

Esti in crestere ink
ai 14 ani deci nu trebuie sa. ti faci griji
incearca sa faci ceva sport care te v mai ajuta:baschetul spre exemplu este foarte bun
a trecut vara k puteai sa practici si inotul care de asemenea te ajuta destul de mult
multa bafta

| Betty18 a răspuns:

Am 17ani si4 luni si am 1, 60...cat crezi ca este de normal? n-ai ce face, poate sa mai astepti ca ai doar 14 ani. fa si tu basket sau inot ca sa te inalti. daca zici ca de 2 ani nu ai mai crescut du-te la medic.in orasul meu este un baiat mic de varsta mea care are probleme cu inima si de asta nu crestesadsadsi eu astept sa mai cresc dar cine stie ca nici parintii nu au fost asa inalti... poate ca si asta e la tine(parinti tai)

succes

| Mixed a răspuns:

Practica inotul....sau handball...happy bafta:*

| www a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci, unele persoane sunt mai mici de inaltime dar nu e o problema, avand in vedere ca esti fata.

| Razvy197 a răspuns:

Fa mult sport.alearga mult.

Răspuns utilizator avertizat
| Mihaic93 a răspuns:

Hmm..ai putea..stai agatata de o bara timp de 2 zile si vezi daca ai crescut si tu cu 1-2 cm!

| marius_6525 a răspuns:

Eu am 14 ani si am 1. 52 dar eu am carescut in anii astia, poate o fi ceva hormonal, genetic dar incearca sa practici sport big grin basket inot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Practică înot, te va ajuta să mai crești în înălțime. Nu ai trecut de perioada de dezvoltare fizică (înălțime), mai este timp.
Un abonament la bazin ori volei, handbal, baschet.
Succes.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu tot pana`pe la 14 ani am crescut...am ramas o pipernicita laughingIncearca si tu niste cursuri de inot ori de baschet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da in latime ai crescut? ca eu in inaltime nu prea dar multilateral ...la greu.decat sa ma ocoleasca omul mai degraba ma sare.