| lauraalexandra99 a întrebat:

Am 14 ani si mama nu ma mai lasa sa fac nimic decat teme. Nu ma mai lasa sa stau pe mess, pe fb, sa ies afara si alte chesti de adolescent numai teme si invatat iamz ipus ca sa ma lase sa ma distrez ca imi vad si de scoala dar o tine pe a ei ca nu. Telefonul mi la loat ca sa numai stau toata ziua la telefon si sa invat.M-AM SATURAT! sa ma ajute cineva sa o conving ca imi vad si de scoala dar sa ma lase sa ma si disrez dau funda.

Răspuns Câştigător
| LegionarulRoman a răspuns:

Ai cumva examen de a 8? Principala ta ocupatie pana ai 18 ani este sa inveti,atata timp cat parintii iti ofera adapost,hrana si iubire. Ei stiu si au auzit (cum se aude tot mai des) ca mess-ul,Facebook-ul, telu', nu fac decat sa-ti distruga mintea si iti scad foarte mult rezultatele scolare.

P.S: tu intelegi distractie numai prin ce ai zis mai sus? Mai bine ai iesi in natura, la o plimare cu prietenele, putin sport, citit si multe alte activitati ...insa nu mess, fb, si altele.

7 răspunsuri:
| Bluebutterfly80 a răspuns:

Iti vezi si de scoala? dar cu gramatica esti la pamant! poate mama ta nu este multumita de rezultatele tale de la scoala si incearca sa te determine sa inveti! dovedeste-i ca inveti, ca iei note bune, fa-o mandra de tine si atunci iti vei primi rasplata! succes!

| lauraalexandra99 explică (pentru Bluebutterfly80):

Am loat note bune si invat bine

| lauraalexandra99 explică:

Spus *

| IuliaRadeanu a răspuns:

Buna! Eu am 11 si mama e la fel(doar ca nu mi-a luat telu)mama ta face asa deoarece stie ca e perioada asta cand vrei mai mult pe fb si alte chesti si incerca sa nu te iei dupa alte pitipoance si sa nu mai te ti de scoala...dar ma rog ce stiu eu ca am doar 11 ani

| Bomboniku a răspuns:

Poate stai de vorbă cu ea?