| xoxxxoooxo a întrebat:

Ma simt naspa!
Toata ziua numai scoala, nu prea mai am timp de nimic:ma trezesc, ma spal pe fata, pe dinti, pe maini, ma imbrac(eu nu mananc de dimineata), plec la scoala.La scoala teste, ascultat, greu.Vin acasa, mananc, stau 10-15 min. Dupa, TEME, dupa, INVATAT, apoi ma uit vreo 30 min la tv, mai stau 10-20 min pe mess, se face 12-1 dimineata(noaptea), la culcare.
Doar in weekend mai ma duc la matusimea si atat!
M-am saturat, in fiecare zi acelasi lucru.Inainte veneam de la scoala, mancam, ieseam afara, stateam 2 ore, veneam la teme, ma uitam la tv.
Funda! Ce sa fac?

9 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Pai asta trebuie sa faci :sa-ti vezi de scoala. Desi cred ca exagerezi: in 24 de ore ale zilei tu stai 10-15 minute + 30 minute la tv + 10-20 minute pe mess (in total cam o ora). Sa nu spui ca asta este tot timpul tau liber ca nu te cred! Restul este numai somn, scoala si teme (care tot scoala sunt, pana la urma)?! Cred ca nu stii sa-ti gestionezi timpul tau liber, mai ales ca spui ca inainte veneai de la scoala, mancai ieseai afara, stateai 2 ore, veneai la teme, te uitai la tv 2 ore. Inainte, cand? Si inca o chestie : cum de ai gasit timp liber sa intri pe TPU?

| edy132 a răspuns:

Da nici eu nu suport scoala. Dupa mine treaba sta asa : 25 de ani inveti, 40 de ani muncesti si DACA mai apuci 5 ani de pensie. Probabil daca nu ar mai fi in materia noastra scolara chestiile inutile care nu ne intrebuiesc in viata desi le invatam oricum am termina facultatea la 18 ani. Eu de mult timp nu-mi mai bat capul si imi spun ca asta e viata. Nu ma omor nici cu invatatul am numai mobila si lebede in catalor (4 si 2). Si oricum vine sfarsitul lumii in 2012 la ce bun sa ne mai chinuim degeaba?

| TipulVerde a răspuns:

Pai in general toata viata ta de shcoler e alcatuita din 3 elemente:
1. NOTE BUNE
2. SOMN
3. DISTRACTII

Din pacate poti beneficia doar de 2 dintre ele.
Alege.

| Cigαяєttє a răspuns:

Pai fa-ti timp sa te mai si distrezi de exemplu eu una cand ajung acasa imi fac repede temele si dupa ies afara sau cand sunt la scoala fac orice ca sa ma distrezhappy

| zuzyy a răspuns:

La ce ora te scoli daca te scoli la 12 si ai scoala la 13 ai scoala cred soi eu ca n-ai ce face, incearca sa te trezesti dimineata pe la opt ca nu-i asa devreme si stai pe calculator pana pleci la scoala.Nu se poate sa iesi de la scoala la 9 seara. deci daca vii acasa (nu trebuie sa mai stai la calc. ca ai stat dimineata deci iti mai ramane ceva timp) iti faci lectile si alegi ori stai la tv ori afara la distractie.Nu le poti avea pe toate ca asta-i viata de scolar da daca iti organizezi timpul sigur nu o sa mai fie asa rau.

| zuzyy a răspuns:

M-am saturat niciodata nu mi se publica raspunsul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pleci la scoala dar o iei in directie inversa.chiulesti.te intalnesti cu iubitul faceti sex, ca santeti mari si responsabili, mai fumati o iarba, si seara mergeti in club.acolo o vena, o nara ceva, o liniuta, si acasa, dar pana acasa una rapida, la picior.acasa tipete, cu nebuna de mama care nu intelege ca acum sunt alte vremuri nu inapoiate ca pe vremea ei.Doamneee ce viata palpitanta o sa ai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu trebuie sa mergi numai la scoala poti sa te mai si distrezi de exemplu eu cand merg la scoala ma distrez super cu prieteniihappy

| andreiapreutesei99 a răspuns:

Mai spune-mi, soro, te sustin laughing (Alex si Andddrei)