| lola_5000 a întrebat:

Am 14 ani si simt ca am nevoia sa am pe cineva alaturi de mine sa ma iubeasca, sa ma stranga in brate.Parintii imi ofera totul, mai iubesc, ma sfatuiesc. dar am nevoie de un iubit oare de ce simt asta? Niciodata nu am avut un prieten si nu stiu de ce fiindca sunt o fata simtita, glumeata, timida(putin)si sunt draguta.
Ma plac multi baieti, se apropie de mine si cand incepe sa-mi placa de el nu se intamla nimic si dispare.La unii le-am dat semne cand am primit si eu de la ei la altii am tinut pentru mine, nicicum nu e binesad. Nu stiu ce sa fac! Un sfat? Mersi

1 răspuns:
| iustinaaa a răspuns:

Cred ca e normal ce ti se intampla.cred ca fiecar dintre noi pateste asa.si eu sunt fata.si eu am 14 ani si simt acelasi lucrubig grin.e perioada in care simti sa ai un prieten langa tine.adolescenta.daca esti si draguta si glumeata, desteapta lasa rusinea si numai fi timidabig grin daca un baiat te place si tie iti place de el, ii impartsesti aceleasi sentimente.dai semn si fiti prietenibig grin nu e nimic rau.doar ca asa cum trebuie sa fie o prietenie,"relatie" de varsta noastra. dragostea parintilor o sa o ai tot timpul doar ca acum ai nevoie si de iubirea altei persoane care sa ti fie prieten. sper ca te am ajutat:*