| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si vreau de ceva vreme un pierce in limba doar ca m-am dus la salon si tipa a zis ca fara acordul parintilor nu se poate iar mama nu vrea nici in ruptul capului, de tata nici nu mai zic.As vrea sa mi'l fac singura doar ca nu prea stiu cum.Imi poate explica cineva? plz

8 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Ai grija e foarte foartefoarte foartefoarte foarte DUREROS! Eu mi-am pus pierce in buric si pe langa el se tot aduna multa piele moarta alba unsa... wek, pana la urma am trebuit sa tot o curat infiecare zi pana m-am saturat! Gata eu am renuntat la el!

| Crisu a răspuns:

Roaga un prieten cu experientsa sa te ajutewinking

| didii a răspuns:

Buna!
Eu am pierce de cam o luna, mi-a fost greu sa o conving pe mama dar am reusit...
Oricum, in cazul tau, daca parintii nu vor, ma gandesc ca SIGUR este cineva mai cool in familia ta care te-ar ajuta si ar veni cu tine ( o verisoara, o matusha, un unchi, cineva oricine din fam.).
Succes!

| didii a răspuns:

Apropo Ofee, In limba nici macar nu doare ca si cum ti-ai musca limba din greseala, dar doare dupa. Nu chiar asa de rau, trebuie sa faci un fel de "regim" ca sa nu se infecteze...

dyana_skumpyk08 daca vrei sa-ti spun mai multe (din propria experienta)

P. S Am 14 ani si eu.

Succes!

| Bulinăăă a răspuns:

Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

nici nu te gandi daca nu cumperi ac steril. de la farmacie nu e scump 3. 3 4 lei maxim.

si cercelul sa il pui in spirt.
si singura in nici un caz iti poti afecta ceva pe acolo Domane Fereste. roaga pe cineva cu experienta [vorba lui zambareata]

deci singura in nici un cazzzzzzz!

| ely_9497 a răspuns:

Nu e treaba mea, dar eu consider ca faci o greseala. te-as sfatui sa nu-ti faci acel pierce

| Python a răspuns:

Nu e bine sa-ti faci pierce in limba, mai bine cumparati unul cu magnet.

| mnuconteaza a răspuns:

Buna :* eu zic ca nu e bine cf sad. si eu am avut 9 gauri in buza. dar nici una din 9 nu a rezistat mai mult de 2 zile. mama ma lasa dar tata nu si nu puteam sa ma ascund de el decat daca imi dadeam bila jos si asa faceam dar nu era bine ca se infecta si eu l`as vrea p al 10 pentru ca eu nu ma laud dar e placuta senzatia... si n ush m`am obishnuit cu asa ceva. eu zic. ori nu iti dai... dar e problema ta orii iei un var o verishoara majora si te duci cu cineva mai mare nu stiutiu si ii zici ca e parintele tau si asa iti dai si ascunzi limba ca doar nu s uita cineva in limba ta pana s formeaza gaura c`am intr-o luna doua sa nu lasi p cineva sa iti dea pierce in limba mai ales in limba du-te la salon ca eu la buza era sa ajung la operati pup :*