| Morsa123 a întrebat:

Am 15 ani si am o intrebare, pot sa imi mut alocatie pe un card doar al meu? As vrea sa folosesc cardul sa cumpar de pe ebay, amazon etc.

Răspuns Câştigător
| Ađrian90 a răspuns:

Poţi face asta, dar ai nevoie de acordul părinţilor. Ei trebuie să îţi deschidă un cont la bancă pe numele tău şi apoi să se ducă la primărie(cred) şi să depună la dosarul de acolaţie contul pe care l-au creat pentru tine. Nu este chiar complicat. Trebuie mers la bancă şi la primărie, să deschidă părinţii un cont pe numele tău şi să depună actele ca să-ţi intre pe card. Singur nu poţi face toate acestea fiind minor. Sper că te-am ajutat.