| SDavidS a întrebat:

Am 15 ani si maine o sa fie prima mea intalnire cu o fata big grin ma gandesc sa duc a floare, dar nu stiu ce fel de floare :/ un trandafir rosu? DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Fiind vorba de prima intalnire si necunoscand preferintele fetei un trandafir e de ajuns!
Alb insemna sinceritate!
Rosu, se stie iubire!
Galben, gelozie.
Fiind vorba de prima intalire nu ai apucat sa stii sentinetele pentru fata, dar pe viitor.

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Da,un trandafir rosu.
E o declaratie muta de speranta intr-o viitoare iubire.
Un trandafir rosu.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Cand te intalnesti cu ea sa-i dai floarea?
e o varianta, dar cand va plimbati sigur veti trece pe langa o florarie si ii iei atunci, sa para ceva spontan...
sau dupa 2-3 intalniri ii iei o floare si te duci si i-o dai, asa ca si cum erai prin trecere si te-ai gandit sa-i dai o floare

| neutrino a răspuns:

Nu, minim 3!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai indicat ar fi sa cauti semnificatia florilor si sa gasesti floarea potrivita caracterului fetei. Ii daruiesti florile si lasi un biletel cu descrierea florii, ca sa inteleaga ca e usor sa cumperi o floare dar nu e simplu sa gasesti floare potrivita pentru fata potrivita. Uite un limbaj al florilor, gaseste floare potrivita care sa descrie caracterul fetei. Hai ca e simplu.
http://www.diane.ro/2008/09/limbajul-florilor.html?m=1

| On3St4r a răspuns:

Și unde vă întâlniți?

| SDavidS explică:

Pe cine sa cred? atunci sa-i duc floare sau nu? :/

| Roxxy95 a răspuns:

Daca vrei sa duci o floare atunci trandafirul e perfect happy

| Naightmare55 a răspuns:

Dui un buchet de flori si gata!