| cristianorudi7 a întrebat:

Am 16 ani 1.69 inaltime si sunt in crestere. daca ma puteti ajuta cum sa fac si eu muschi la piept, la picioare si la abdomene. mentionez ca merg la fotbal de aproape 5 ani si de doua luni cam asa m-am apucat sa fac acasa abdomene, flotari si am o gantera de 3 kg deoarece e costisitor sa mergi la sala mai ales pe criza...

Răspuns Câştigător
| ProAlecks a răspuns:

Inot, du-te la inot! Inotul iti antreneaza toti muschii corpului si in plus e si amuzant big grin

3 răspunsuri:
| Andra_7834 a răspuns:

Tine-o tot asa sunt sigura ca o sa ai corpul dorit candva.

| TMNT2013 a răspuns:

Cu gantera de 3 kg nu poti sa faci muschi, daca vrei trebuie sa gasesti o greutate care sa nu-ti permita sa faci mai mult de 8 repetari, cu repetari multe si kg putine te definesti si capeti rezistenta flotarile la fel nu te ajuta cand faci mai mult de 8 pui greutate intr-un rucsac si faci, iar abdomenele sunt cele mai proaste exercitii pentru abdomen incearca sa faci L-sit sau alte chestii... daca faci 100000000 de flotari nu o sa fi mai puternic si nici nu o sa-ti creasca muschi doar o sa capeti rezistenta

| Cosmin86 a răspuns (pentru Andra_7834):

Sigur o sa aiba corpul dorit cu antrenamentul ala de 2 bani.

Si cu o gantera amarata de 3 kg ( eu fac incalzire cu 15-20 kg, incalzire. Cand lucrez am pus pana la 80 kg pe o gantera ).