| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani iar la vârsta mea am 100-95 kg, știu, sunt obez. As putea slabi? Daca da, cum?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Inaltime?

| Severian_Amihaeisei_1979 a răspuns (pentru RAY):

Am 1.83

| RAY a răspuns (pentru Severian_Amihaeisei_1979):

Ai 30 kg pe plus,trebuie sa slabesti, personal sunt impotriva dietelor,pentru ca se promoveaza efectul eu eu =adica slabesti apoi te ingrasi, solutia este schimba stilului de viata,si eu am slabt apoi am pus la loc,acum stiu ca solutia este sa elimini dulciurile,bauturile carbogazoaze,pizza,fast food,pizza,mezeluri,patiserie si sa adopti o alimentatie bazata pe fructe,legume cat mai multe,mai ales legume,adica din legume sa te ingrasi este foarte greu iar la cate vitamine aduce corpului sunt extrem de sanatoase,lactatele,carnea de porc,pui,peste, curcan
ma cantaresc zilnic obligatoriu, scriu joc cate calori consum, imi fac o restrictie de calori, evit acele alimentele rele le inlocuiesc cu cele bune, recomand o dieta high protein, proteinele tin de foamete cel mai mult, recomand cu mult drag canalul http://www.youtube.com/results?search_query=angel+fitnes+slabit
acest om prezinta stiintific metode de slabit
recomand Samsung healty daca vrei putem concura intre noi la mers pe jos, trebuie mann fara o ora de sport nu merge, descarca Samsung healty si vezi de concursul ierni e super cool e o comunitate de persoane care iubesc sanatatea

| Severian_Amihaeisei_1979 a răspuns (pentru RAY):

Salut.
Mersi frumos. Nu sunt mâncător de legume. Mai precis nu mi plac. Am sa folosesc aplicația Samsung Health, sa elimin fast-food, mulțumesc încă odată. =)

| RAY a răspuns (pentru Severian_Amihaeisei_1979):

As fi bucuros daca ai descarca si ne-am vedea acolo in aplicatie

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca poti slabi, terbuind sa manaci JUMATATE din cat manaci acum si sa alergi minim 1 ora pe zi.
Nu, nu glumesc, daca incepi sa faci asta, vei vedea cum pierzi kilograme, inca din prima saptamana.
Nu uita sa bei 2 litri de apa pe zi si cand te apuca foamea, mai trage 1 cana de apa.

| ywar a răspuns:

Du-te la doctor, poate ai o dereglare hormonala si apoi ai grija ce mananci si cum mananci. Poate faci o vizita la nutritionist.

| Severian_Amihaeisei_1979 a răspuns (pentru ywar):

Nu e problema de doctor. Problema este că mănânc seara, din cauza aceasta.