| Asyul95 a întrebat:

Cum as putea slabi?

Răspuns Câştigător
| Afdsa a răspuns:

Abdomene(50-60 pe zi şi dimineaţa şi seara),genoflexiuni(la fel ca la abdomene,cu cât mai multe cu atât mai bine),alergi constant,bei mulţi litri de apă/zi,sport minim 1 oră/zi,reduci din mâncăruri,consumi mai multe fructe şi legume.Uite un fel de program de alimentaţie pe care îl poţi urma dacă vrei:
-dimineata,mănânci un bol de fulgi de cereale(deci fără cereale cu ciocolată sau altele de genul ăsta...);
-între masa de dimineaţa si cea de prânz ,mănânci nişte fructe,orice fructe vrei(de preferat merele),sau legume;
-la masa de prânz,o salată de roşii şi castraveţi(am dat un exemplu,tu îţi poţi face ce tip de salată vrei).O poţi mânca aşa sau cu pâine de secară;
-în timpul zilei,între masa de prânz şi cea de seară,idem,fructe(să nu mănânci dulciuri);
-seara,e de preferat să nu mănânci nimic,pentru că se depune pe abdomen,dar dacă ţie foame,iarrr fructe.
Poate ţi-am fost de folos,tu alegi dacă vrei să urmezi programul ăsta sau nu.
Baftă.

8 răspunsuri:
| unCalutz a răspuns:

1.Sa nu mananci dulciuri / sucuri acidulate / mancare tip fash food
2.Sa faci sport
3.Mancarea intotdeauna la ore fixe / micul dejun neaparat
4.Cam dupa ora 6:30 seara sa nu mai mananci altceva in afara de fructe/legume.

Sper ca te-am ajutat.

| DamiPapucii a răspuns:

Pai timp de 1 luna manca numai alimente vegetale, fara carne fara chiocolata dulciuri doar din cand in cand asa am slabit si eu cand mau vvazut prieteni meu sau mirat foarte tare ma gandeam ca nu va merge

| Lery a răspuns:

Este o cura de slabire care tine 9 zile.In primele 3 zile trebuie sa mananci doar carne(fara paine,
alcool, sucuri etc...doar carne) Urmatoarele 3 zile trebuie sa mananci doar lactate(laptele nu trebuie sa fie foarte gras) adica lapte,branza,smantana, iaurt, cascaval. Ultimele 3 zile mananca doar fructe si legume.La aceasta cura de slabire poti face si exercitii. Daca uaci eexrcitii vei slabi 4-5-6 kg iar daca faci exercitii vei slabi in jur de 6-7 kg max.Nu uita ca in aceste 9 zile nu trebuie sa mananci altceva decat ce ti-am scris(fara paine, alcool, suc fastfood .etc...Si chiar functioneaza foarte binewinking BAFTAhappy

| ciufulixx a răspuns:

Buna uite niste sfaturi
1. incearca sa mananci la ore fixe
2.mananca cate putin si mai multe mese
3.nu manca dupa ora 6
4.incearca sa faci putin sport o jum de ora,o ora ex:exercitii,alergat, poti merge la sala, sau poti sa mergi sa faci un sport(asta depinde de varsta)
5. evita mancarea de la fast-food, prajelile
6.nu manaca multi carofi, banane deoarece contin multe calorii
7.nu combina painea cu orezul, cartofii
8.mananca 2-3 felii de paine pe zi
9. evita grasimile, manaca cat mai sanatos, si multe fructe si legume
10.bea foarte multe lichide(apa, sucuri nat facute de tine)
11.nu bea sucuri carbogazoase si apa minerala
Mai sa stii ca merge, a incercat si o pr de-a mea si a reusit sa slabeasca 8 kg intr-o luna:X...si nu e foarte greuX:*
Sper sa reusesti :X succestongue

| Biby11 a răspuns:

Pai trebuie sa faci sport macar 30 de minute pe zi si sa mananci salata.

| alina765307 a răspuns:

Nu manca calorimi si grasimi vegetale

| lalalalala123 a răspuns:

Poti slabi cu ajutorul unei diete, facand exercitii fizice. Sper ca o sa te ajute

| Anais89 a răspuns:

Evita dulciurile, mananca 3 mese pe zi la ore fixe, incearca sa nu mananci mai multe de 3 felii de paine la fiecare masa, incearca sa faci aerobic sau fitness, ceai verde -nu mai mult de o cana pe zi ( poate fii indulcit cu miere), inceara sa nu mananci dupa ora 7 pentru ca metabolismul este mai lent, bea cel putin 2 litrii de apa pe zi.