| ZzOpO99 a întrebat:

Sunt obez si as vrea sa stiu niste idei sau exercitii prin care pot slabi 20-30kg?(nu conteaza timpul)

Răspuns Câştigător
| Speechless a răspuns:

1) Te hranesti corespunzator, elimini din alimentatia ta: dulciurile, sucurile din comert, fast-food, produse de patiserie, daca poti inlocui painea alba cu neagra, ar fi foarte ok.
2) Prin orice exercitiu poti slabi, de la fuga pana la tras de fiare, trebuie doar sa-l faci!
Uite aici un blog cu antrenamente si oameni care au slabit si multe chestii interesante: www.hunkbody.com
Intra pe www.bodybuilding.com si in stanga mai jos ai Find a Plan, dai acolo click si iti vor spune ce sa mananci ce exercitii sa faci.
3) Te odihnesti foarte bine 7-8 ore pe noapte si te hidratezi foarte bine 2-3l apa/zi.
4) Poti lua si suplimente daca e cazul: pudra proteica, ceaiuri verzi, multivitamine.
Pentru alte intrebari, te rog da-mi reply la mesaj.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| monamonkey a răspuns:

Mai bine faci sala, eu in aproape 2 luni am dat jos aproape 8 kilograme, plus ca faci muschi si o sa fii mai aratos. O sa faci repede pentru ca ai multa grasime. happy

| Dkgray a răspuns (pentru monamonkey):

''O sa faci repede pentru ca ai multa grasime.''
Ce legatura are grasimea cu masa musculara?