| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani si am facut varsat de vant. Am de marti si sunt curioasa daca imi mai pot aprea bubite de acum incolo. Nu stiu cum sa dorm noaptea, pentru ca sunt plina de bubite si imi e ca o sa se sparga. Daca se sparg raman semne sau daca rup coaja? Am voie sa ma spal? Si inca ceva...cam dupa cat timp incep sa apara crustele? Va rog ajutati-ma.

2 răspunsuri:
| DaNiElA_8352 a răspuns:

Nu se sparg
dar o sa te "manance"
nu le rupe coaja ca o sa ti ramana semn (mie mi a ramas )
da ai voie sa te speli.dar nu ai voie sa iesi afara sad.

| Tsunade99 a răspuns:

Nu ti se sparg daca dormi pe ele. Poate o sa-ti mai apara, dar nu stiu cam cat o sa dureze sa apara crusta. Oricum sa te duci la doctor daca nu ai facut-o pana acum, pentru ca trebuie sa-ti dea probabil o crema si poti sa-l intrebi pe el cam dupa cat timp cresc crustele. Daca le rupi o sa-ti ramana toate viata gaura si poate in timp o sa ti se faca mai mica gaura, dar oricum raman si urme. Se pot umple alea insa cumva, a arata odata la televizor, dar nu stiu cat costa sau daca se reface complet sau daca exista efecte contrare.