| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani si am facut varsat de vant. Am de marti si sunt curioasa daca imi mai pot aprea bubite de acum incolo. Nu stiu cum sa dorm noaptea, pentru ca sunt plina de bubite si imi e ca o sa se sparga. Daca se sparg raman semne sau daca rup coaja? Si inca ceva.cam dupa cat timp incep sa apara crustele? Va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @someone! Trebuie să ai ao alimentație bazată pe legume și fructe, să te odihnești. Nu ieși din casă. Să nu faci duș sau baie, să nu rupi cojile pentru că rămân semne. La farmacie este o MIXTURA MENTOLATĂ cu care poți tampona pielea.
Însănătoșire grabnică și o zi cu zâmbet!

3 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

De 2 ori pe zi, dimineața și seara. Ajută la formarea cojilor. După ce apa cojile și bubițele se usucă nu mai dai cu Mixtura Mentolată.
Take care!

Abh
| Abh a răspuns:

Timp de o saptamana pot sa apara bubite. Sa ai grija sa nu le rupi fiindca iti vor ramane gauri adanci in piele, pe viata.Eruptia se vindeca cam in 2 sapatamani de la debut. Fa bubitele cu mixtuta mentolata, va ajuta uscarea lor si va indeparta mancarimea.Sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De cate ori pe zi trebuie sa ma dau cu mixtura?