| pilot a întrebat:

Am 16 ani si sunt la liceu.Si nu stiu cum sa interactionez cu o fata la prima conversatie... daca trec pe hol pe la scoala nu stiu cum sa intru in vorba cu easad ajutati-ma pentru ca am pus ochii pe una si nu stiu cum sa intru in vb cu ea! Ar parea cam ciudat daca i-as zice "ceau! eu sunt x, ce faci?" ce sa vorbesc cu ea?

6 răspunsuri:
| ησ мυѕι¢✪ησ ℓιƒє a răspuns:

Daca ti se pare atat de greu sa ii zici "Hey! Sunt x...si tu esti?" roaga-i un coleg sa va faca conostinta.

| FFAP a răspuns:

Hey... poate esti genul de tip pe care il stie tot liceul, dar care nu ii stie pe restul. Poate esti cunocut pentru. cat esti de frumos, de tare, sau cat de bine te imbraci. Daca da, iti va fi foarte usor! Daca nu, iti va fi la fel de usor. Iti vand un pont care la tipul cu care sunt de 2 ani si ceva a functionat.
Esti in spatele tipei; arunca-ti 5 lei pe jos. Prinde-o de spate (dar nu de fund), asa, jucaus, si arata spre bani. Intreab-o daca sunt banii ei. (Eh, risti s-ai pierzi, dar asa vezi si tu ce tipa este). Daca zice, nu, ici cer scuze, ii intinzi mana, faci cunostinta: "Ma cheama x-ulescu, imi pare binesmug. Esti boboaca/esti noua prin liceu?(daca e boboaca... daca crezi ca nu ai mai vazut-o intreab-o daca e noua prin liceu)." Vezi ce-ti raspunde, daca are chef de vorba sigur te va intreba ceva inapoi. Daca nu, va astepta sa o mai intrebi ceva. Intreab-o in ce pate merge si spune-i ca ai de mers in aceeasi directie (stiu eu... spre sala profesorala, spre alta clasa de langa). Datile viitoare cand o vezi prinde-o de burtica si intreab-o asa, copilariesc: ce faci mata? Hai sa te pupbatting eyelashes. Si incetul cu incetul o sa va apropiatibatting eyelashes. Good luck and Take care!>big grin

| Ade a răspuns:

Ceau! Imi plac pantofiii tai...eu sunt Y.verei sa fim prietene? Ca la gradinita!

| Andreeeeea_4279 a răspuns:

De ce nu incerci sa faci rost de id-ul ei de mess, vorbiti mai multe acolo...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai simplu e asa... te duci la ea si o intrebi CE FACI PISSY, BEM SI NOI UN NESTEA? si ea atunci iti va cadea in brate si iti va zice ca esti cel mai tare...

| crudverde a răspuns:

Incearca sa te implici in activitatile pe care le desfasoara la scoala(poate canta la cor, poate se organizeaza o excursie, poate e in cercul de biologie si brusc vei deveni si tu pasionat de corpul uman si de biologie).