| mirsliantichei a întrebat:

Am 16 ani, şi sunt la liceu. Vreau să mă fac pilot de avioane civile, mă tot gândesc la asta de la 13 ani. Sunt la profil real, deci nu prea cred că este problema.

Ideea este că sunt fată, şi mi-e frică să am probleme din cauza asta... şi nu ştiu exact ce şcoală ar trebui să urmez. SSAvC? Ştiu că taxa este de ~60.000 de euro, dar să zicem că nu contează asta acum, poate intru la "buget".

Nu prea ştiu cum stă treaba, mă lămureşte cineva? happy Ce ar trebui să fac? La ce materii ar trebui să trag mai mult şi ce condiţii trebuie să îndeplinesc?

P. S.: Aş fi postat asta la Carieră, dar nu trece nimeni pe acolo...

Răspuns Câştigător
| mARY_9420 a răspuns:

Deci eu am tot varsta ta, si sunt din Buc si fac un profil de filo (liceul nu este important)

In fine revenind, eu fac cursuri de pilotaj la Ploiesti am un instructor foarte bun iar cursul este cam 60 lei pe luna. Acest curs te va ajuta la facultate happy Intreseaza-te pe net si vei afla mai multe detalii daca nu lasa id-ul tau de mess, vb acolowinking

2 răspunsuri:
| Manfred a răspuns:

Daca vrei poti merge la Scoala Fortelor Aeriene din Brasov, si mare parte din cheltuieli le sufera Ministerul Apararii. Au si camin

| tristetea a răspuns:

Nu cuonteaza ca esti fata. ce sa zic si eu la 11 ani... dar poate este bine.am avut o cunostinta care isi dorea acelasi lucru.cred ca de matematici si de limbi straine cum ar fi engleza