| claudiu96 a întrebat:

Am 17 ani fara 4 luni si am fustata si barba. As vrea sa ma barberesc si sa dau mustata jos. Pana imi cumpar aparat, voi folosi lama de ras si spuma. Voi ce spune-ti? E bine, e devreme, imi va sta urat? Eu ii vad pe toti barberiti si fara mustata, pe cei de varsta mea si nu ma simt bine cand ies in oras cu mustata si barba, simt ca nu sunt in largul meu.

Răspuns Câştigător
| znstr a răspuns:

Daca asta te face sa te simti mai "free", rade-te, nu e o rusine, o povara, o cheltuiala in plus sau o grija, din contra. Mie ca fata nu imi plac tipii cu mustata, ma refer la cei 15-25 de ani, dupa varsta asta e destul de matur sa-si lase barba pana la umeri si mustata. Cu aparatul banuiesc ca iti trage firul din radacina, asemeni celor de epilat pe picioare, si ar creste mai rar, dar pentru inceput e bine sa folosesti spuma si lama. Iti recomand gel de ras de la Gillette sau Nivea + lame de ras tot de la Gillette (Mach3, Mach5, nu fac diferenta), iar dupa sa te dai cu un after-shave de calitate, nu Str8, sau ce mai sunt. Foloseste un balsam de fata pentru dupa ras.
Rade-te cu incredere! Nu e nici devreme nici tarziu, si nici rau nu are cum sa-ti faca. Consulta-te si cu taica-tu, poate sa-ti dea si el sugestii, ceva. Pa pa!

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Lama e mai buna decat aparatul electric pentru ca iti tai mai bine firele de par de pe fata si foloseste gel de ras ca e mai eficient impotriva iritatiei.

| Andarock a răspuns:

● Da, este oke dacă te bărbereşti de acum (chiar dacă ai 17 ani), deoarece... aşa o o să te simţi mai free. happy

| TheYonutz19 a răspuns:

Barbareste-te frate ca eu de la 15 ani mam barberit ..esti nebun nai mintea cu tine?

| TheYonutz19 a răspuns:

Fustata :-))))))))))))))))))))))))))))

| mgtow a răspuns (pentru TheYonutz19):

Uita-te la ce a zis aia care a primit funda, cica nu te da cu str 8 laughing habar n-are ce e calitatea; nu toata lumea stie ce e bun din hipermarket.

| znstr a răspuns (pentru mgtow):

Daca altii folosesc Aqua di Gio, la 240 lei after-shave-ul, pe langa Str8 nu se compara, si 'aia' are un nume, sau nickname, imi pare rau ca te roade pe tine, Ce rahat radeti ma pentru ca n-am facut asemanarea unui produs de cacao cu unul de calitate? Claudiu a dat funda cui a considerat ca merita, nu la d-astia ca tine care probabil asteapta funda pe un raspuns de 2 bani. Si apropo, una e hipermarketul, alta e magazin in care se vand doar produse de genul, si de calitate :*

| mgtow a răspuns (pentru znstr):

Mie mi-e indiferent ca nu mi-a dat funda dar calitatea nu se rezuma la milioane de lei, numai ca voi nici nu incercati asa zisa prostie ieftina cum ii spuneti si aveti tupeu sa veniti cu niste aberatii gen: ca e ceva de 2 bani neavand calitate acel produs, of of pacat ca nu prea stiti ce vreti de la viata.