| Violetta69 a întrebat:

Am 17 ani fara cateva zile si de Revelion nu am mai fost nicaieri pana acum. Prietenul meu m-a invitat la un restaurant cu colegii lui pe care nu ii cunosc. Imi e frica sa nu ma simt prost, dar si acasa stau la calculator degeaba. Ar trebui sa merg? Daca da, cum sa imi intreb parintii si eventual sa ii conving daca nu sunt de acord? Dau funda

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ai 17 ani cred ca e ok sa te lase cateva ore, prezinta baiatul parintilor tai asa au ei o siguranta

| Sportfreak a răspuns:

Deci, am acceasi varsta ca tine si nici pe mine nu ma lasa parinti sa merg de anul nou cu prieteni, pe tine oricum nu te vor lasa pentru ca duuh, esti cu un baiat, e anul nou, alcool, sti tu unde bat. Deci ar fi mai bine sa le zici eventual ca te duci la o colega si te duci cu prietenul tau doar daca chiar vrei sa mergi, depinde daca esti mai timida eu nu iti recomand sa mergi, este alt anturaj si o sa te simti in plus. Sper ca te am ajutatwinking