| anonim_4396 a întrebat:

Am 17 ani (impliniti), anul acesta termin 10 clase la un liceu din Bucuresti(Economic). Vineri primesc diploma de calificare profesionala(treaba este ca nu stiu ce va scrie concret in ea, dar sigur va fi ceva in domeniul Economiei)

Nu as vrea sa stau sa pierd timpu toata vara, cunoasteti firme care angajeaza liceeni?

Cunostinte (in afara de cele contabile, marketing. care le-am dobandit in cei 2 ani de liceu)
>-Microsoft Office(word, excel, powerpoint...)
>-HTML-mediu
>-CSS-mediu
>-Photoshop - incepator

Ca idee detin o mica afacere in WEBHOSTING, am un server in SUA, pe care imi gazduiesc site-urile si vand si gazduire web, dar profitul nu este prea mare...

Astept sugestii.
Cu stima.

3 răspunsuri:
| OanaG a răspuns:

Incearca undeva unde se cauta pe calculator sa umbli, ceva informatica!

Undeva la o firmatongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da asta e o intreaga biografie

| medelin29cali a răspuns:

Daca nu e prea tarziu sa iti scriu, incearca la magazine sau depozite it, la magazine de pc-uri, tablete si tot felul de piese pentru tablete si smartphone-uri. Cauta pe facebook comunitati in care sa pui anunt despre cunsotintele tale si ca vrei sa lucrezi. Cauta intens pe site-urile de joburi, mai sunt firme care vor oameni fara prea multa experienta: ejobs, bestjobs etc.