| blabla a întrebat:

Am 17 ani...si am un vecin care imi place, nu stiu cum as putea sa ii atrag atentia .sa vada ca il plac... el este cam indiferent.Cum as putea sa il fac sa isi dea seama ca il plac.sau sa il fac sa ma placa cat de >cat?:"

Răspuns Câştigător
| andreeea a răspuns:

Incearca sa vb cu el...sa-l intrebi cate cv.big grinbig grin

7 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Incearca sa iti faci iesiri in momentul care el este afara, incearca varianta cu impiedecatul in fata lui si cu cerutul scuzelor, asa poti intra in vorba cu el, apoi incet, incet poti ajunge la momentul dorit, ori ai declari tu ca al placi, ori ti-o ia el inainte.Bafta iti doresc si mult noroc.

| JustMeFlory a răspuns:

Incearca sa ii dai de inteles ca iti place de el! priveste-l mai insistent... poate ii afli id sau nr de tel! eu asa am procedat cu un baiat pe care nu il stiam dar am inceput sa ne privim insistent intr'un club...si acum e al meu!happydar incearca sa nu pari dispearata dupa el! esti fata, asa ca... poti face orice baiat sa fie al tau daca stii cum sa il iei! ai incredere in tine! bafta iti doresc!

eileen
| eileen a răspuns:

Cumpara-ti un catel si scoate-l la plimbare. Fa-l sa alerge la el, "din greseala" si de aici..succeswinking

cristian
| cristian a răspuns:

Daca vrei ca atentia lui sa se indrepte spre tine ia o pietricica si sparge-i geamul.

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Mai intai incearca sa-l cunosti, poate te plimbi cu prietenii pe-afara, suna la sonerie si cheama-l si pe el, asa ii ceri id-ul, poate aflii si hi5-ul.Adica daca ti-e vecin nu e greu sa intrii in vorba cu el.

| simona24 a răspuns:

Incearca sa ii aflii id'ul de mess...si....mai departe te descurci tu...

| popapetrica111 a răspuns:

Uite...in primul rand... spune-i lucrul asta ...si cauta sa faci asta intr-un mod cat mai direct..., incercand sa-i spui totusi ce ar vrea sa auda el ca baiat si ca vecin si ca...