| DeeaxD_4169 a întrebat:

Pai. mie imi place de un baiat. dar el nu ma prea baga in seama. si as vrea sa stiu cum as putea sa ii atrag atentia si sa il fac sa ma placa? Dau funda :-x.

Răspuns Câştigător
| TrixLove a răspuns:

Depinde de diferenta de varsta. La baieti e foarte simplu. Daca ii faci sa rada, se indragostesc de tine. Iti zic din propria experienta. Nu incerca sa iesi prea tare in evidenta. Mai bine misterioasa si amuzanta decatt tupeista si plictisitoare. Cred ca ar trebui sa va cunoasteti, iar daca ii va placea stilul tau de a trai viata, atunci e bine. Daca nu te va placea, inseamna ca pentru el e alta fata. Incearca sa il faci sa rada cat mai mult si sa fii o prezenta cat mai speciala. De asemenea, numai pe mess nu e ok, sau pe fb. Incearca sa iesiti undeva. Daca aveti un club anume sau un local ma deosebit, iesiti acolo cu gasca sau doar voi 2. Pe mess nu e la fel de natural si nu are farmec. Multa bafta cu baiatul ala! Iti tin pumnii! :*

7 răspunsuri:
| Plague a răspuns:

Nu e nevoie sa faci eforturi prea mari, de obicei ne dam seama cand o fata ne place sau nu (am spus de obicei, mai sunt si blegi laughing ). Daca stie ca il placi si el te cunoaste si nu te place, nu prea ai sanse...important e sa fii tu insuti, si daca esti o persoana mai complexa o sa iti observe farmecul si o sa te placa pentru cine esti... daca nu atunci poti sa cauti pe altulhee hee. Doar sa fii sigura ca stie ca il placi, si or sa mearga lucrurile de la sine, doar ca nu pot zice in ce directie. Depinde de voi happy; bafta

| Ncl_9813 a răspuns:

Incearca sa ii bagi id-ul in lista de mess incearca sa vb cu el, daca esti la scoala poti incerca sa vorbesti cu el in pauze.

| MilkaFriend a răspuns:

Mai bine intreaba-l daca vrea sa iasa undeva cu tine si observi cum se comporta daca se comporta indiferent si nu-i prea pasa intreaba-l ce s-a intamplat si daca i place de tine daca nu.nu mai te chinui

| RoXyyR a răspuns:

Pai daca el nu te baga in sema baga.l tu pe el si vezi cum recationeza incerca sa vb doar tu cu el sa vezi daca isi schimba atitudinea fata de tine ...incerca sa fii spontana glumeata in prezenta lui sa iesi in relief dar nu sa exagerezi

| Rucutucu a răspuns:

Mai intai afla lucrurile de care e el interesat. Dupa aceea incearca sa intri in conversatie cu el.si sa vorbiti despre acele lucruri. Discutia trebuie sa fie mai lunga, iar tu incearca sa fi amuzanta, razi la glumele lui. Astfel vei putea sa te imprietenesti cu el. Apoi incearca sa faci cam acelasi lucru si cu vreo 2 prieteni de-ai lui...ei vor vorbi de cateva ori despre tine asa. Poti incerca sa il faci si putin gelos. dandu-te pe langa unul din amicii lui, lucru care poate il va face sa vrea sa incerce ceva cu tine. Fa-o pe interesanta, dar nu exagera. Zambeste cum stii tu mai frumos si arunca-i niste priviri seducatoare.winking

| Cristinavr a răspuns:

Nu astepta ca el sa te bage in seama.baga'l u in seama.vb cu el mai des, ca sa devii amica lui si sa poata avea incredere in tine. apoi poti trece la pasul urmator.sa nu il minti,mereu sa fii cu picioarele pe pament, sa fii ingrijita, sa incerci sa aflii pasiunile sale si sa incerci sa intri astfel in vorba cu el.bafta si PS:daca treaba nu merge, gandeste pozitiv si spune'ti:,, sunt prea buna pentru el''big grin.cam atat:*

| DeeaxD_4169 explică:

@Xorryx : el este mai mare decat mine cu un singur an.