| playerno a întrebat:

Am 19 ani, iar in liceu, initial eram la o clasa de mate-info pana in clasa a10a cand m-am mutat la filologie. De atunci am inceput sa il visez pe un coleg mai mereu, pana in ziua de azi. Eu si cu el nu aveam absolut nicio tangenta, daca am schimbat cateva replici cu el pana acum e bine. Ba si mai mult, replicile schimbate de noi erau unele foarte acide. Insa il visez foarte des, sau cateodata am perioade in care pur si simplu uit de persoana lui, ca in urmatoarele zile sa il visez din nou. Mentionez ca nu am tinut legatura de cand am terminat liceul. In perioada liceului, cand il visam, a doua zi eram super bulversata, si il prindeam mereu privindu-ma. Cateodata aveam impresia ca parca si el stie ca il visez mereu si probabil din cauza asta ma privea asa. Sincer mereu au existat priviri de genul intre noi, dar nimic mai mult..Am iubit de aproape 3 ani, insa nu-l visez la fel de mult ca pe fostul coleg. Imi puteti spune de ce il visez? Nu ma gandesc absolut deloc la el, nu vorbesc cu el sau despre el.dar visele au o incarcatura emotionala foarte puternica si par a fii mereu reale.

3 răspunsuri:
| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
De vis e raspunzator subconstientul. Tu nu te gandesti in mod special la el, dar ceva legat de persoana lui ti-a ramas involuntar intiparit in minte. Visul nu are nicio legatura cu realitatea. Poate ai fost cumva marcata de prezenta lui, nu zic neaparat indragostita sau nu stiu ce baliverne. Daca ai prieten, vezi-ti de viata ta normala si nu te lasa afectata ca pana la urma nu ai de ce. Se intampla sa ai unele perioade de genul... Poate ai constiinta incarcata in vreun fel sau ti-e dor de fosta clasa si el e un fel de emblema a clasei in mintea ta sau cine stie. Lasa visul si concentreaza-te pe realitate, altfel risti sa ratezi lucrurile cu adevarat importante.

| Daniela_Mirela_2001 a răspuns:

Păi, încearcă să apelezi la un psiholog sau pur și simplu să nu te mai gândești la visele pe care le ai, nu le da importanță, sunt doar vise! Dar eu zic să apelezi la ajutorul unui specialist! Sper că ți-am fost de folos!

| Monica_Andrada_1999 a răspuns:

Este pentru ca este prezent in subconstientul tau, desi tu nu te gandesti la el sau nu vorbesti cu el, a avut un impac mare asupra ta. :*