| AnonimMM678 a întrebat:

Am 20 de ani iar toata lumea imi spune ca arat de 15-16, ma simt foarte prost, ma gandesc sa fie din cauza kg(am 48) oare sunt prea slaba? Am avut acum 1 an 56 kg la 1.58, m-am pus pe slabit si am ajuns la 48 kg.Eu nu ma vad atat de slaba, ma simt bine in corpul meu dar cand aud toate criticile imi vine sa ma ingras la loc laughing)) am 64 cm talie, 90 cm solduri si 87 cm bust, mentionez ca la 56 kg aveam: talie:73, solduri:95, bust:94.M-am apucat de slabit din cauza taliei, aveam burta care se vedea si nu imi placea, va dati seama ca nu as fi vrut sa slabesc incat sa nu mai am forme.Dar eu daca slabesc, slabesc peste tot, nu doar intr-o anumita zona.Va rog dati-mi un sfat din propria voastra perspectiva, cum vedeti situatia asta.Va multumesc mult!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De fapt, la 1.58m ai greutatea perfecta de 48 de kg si nu esti slaba deloc, pentru ca asa este norrmal, sa ai 10 kg sub inaltime.
La 58 kg erai chiar grasa, ca aveai deja un surplus de 10 kg, care la inaltime ata, se evdeau ca si acum ai fii avut 20 de kg in plus.
Pe o fata micuta de statura se ved f urat cateva kile in plus, fata de una f inalta.

Fatul ca toata lumea iti spune ca arati de 15-16 ani, este pentru ca ai fata foarte tanara si proaspata, de aceea te complimenteaza. Nu are nimic de aface aici, greutatea.

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să te bucuri că arăți mai tânără de cât ești.
Nu trebuie să dai importanță la cei zic alții.

| Endoryus a răspuns:

Te oftica acum dar peste 10 ani ce o sa mai pupi reflexia din oglinda. Mai ales cand altele o sa arate ca dracu si tu o sa arati mai tanara.

| laurxxx a răspuns:

Depinde cum te simti tu in pielea ta si sa fi sanatoasa.Nu mai asculta la alti parerea ta conteaza.