| AlbertMihai a întrebat:

Am 20 de ani si inca nu am barba, abia imi cresc niste fire pe obraj, dar cam atat. Exista vreo solutie sa grabesc acest lucru?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu exista asemenea soltii. Barba creste hormonal si individual. Va creste probabil pe la 30...
Dar, nu vad nici o graba in a a eva o barba si chinuiis a te barbieresti in fiecare zi.
Cati barbati de pe lumea asta nu ar vrea sa fie ca tine, iar tu, nici nu vezi avantajul pe acre il ai.

| T0T a răspuns:

Vrei și tu să arăți ca tăietorii ăia de lemne fără topor?

Răspuns utilizator avertizat
| T0T a răspuns (pentru nimportequi):

Mulți dintre ei vor să arate a bărbați. laughing Dacă după tine barba te face bărbat, e grav.

Răspuns utilizator avertizat
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Sa astepti. Posibil sa iti creasca mai tarziu, posibil sa nu-ti creasca prea mult nici atunci. Poti sa zici ca ai noroc ca te poti rade usor.
Ar fi o solutie sa dai cu minoxidil 5%, posibil ca puful sa devina par si alea cateva fire sa se ingroase dar nimeni nu-ti poate garanta rezultatul, tine mult si de genetica.

| Lzehxo a răspuns:

Nu exista solutii, dar te poti considera norocos pentru ca multi ar vrea sa nu le creasca. E mai elegant fara si in plus nu mai pierzi timpul barbierindu-te.