| oareux a întrebat:

Am 4 pui de pisica de vreo 3 saptamani maxim.si ii hranesc eu cu seringa cu lapte pentru ca le-a murit mama.acum probelma: si-au varsat laptele in cap.acum sunt murdari si nu stiu cum sa ii curat. Ei se pot curata singuri? (sunt cam mici si nu i`a invatat nimeni cum sa se spele). Si pot sa ii spal eu? daca da cum?

Răspuns Câştigător
| Yoanna_4969 a răspuns:

Nu trebuie sa ii invete nimeni sa se spele, ei o fac din instinct la timpul potrivit. Poti sa ii speli, dar sa ai grija sa nu le intre apa in urechi, iar apoi sa nu stea la frig. Oricum poti sa ii lasi si asa, laptele nu le face nici un rau.Succes!

2 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

Sterge`i cu servetele umede big grin laughing

| chelsea a răspuns:

Poti sa le faci baie dar fara sa ii uzi in urechi si cu muuulta grija