| Popescu_Simina_1966 a întrebat:

Am auzit ca coca cola îngrașă. Însă eu beau zilnic si tot slaba sunt, de ce? Ce sucuri fara acid as putea consuma si sa ma ingras?

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Te îngrași altfel nu băgând porcăriile alea nocive în tine

| darrio2007 a răspuns:

Traiesti numai cu sucuri? Mai bagă si ceva mancare. Cât de cât sanatoasa. Nu KFC sau altele.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde si ce dieta ainoe langa sucul ala. Ca daca bei suc si mananci 3 guri de mancare de unde vrei sa te ingrasi?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai auzit greșit. Nu te poți îngrășa bând suc. Trebuie să mănânci de toate.

| Andreeush a răspuns:

Nu îngrașă sucurile acidulate.
Mai bine ai apela la un nutriționist.

| aXy99 a răspuns:

Sucurile au zahar. Zaharul are kcal. 400kcal pe 100g mai exact (zaharul, nu cola). Cola are cam 10-11% zahar. Deci multe kcal. Nu te ingrasi pentru ca nu esti in surplus caloric. Poate ca bei suc, dar nu mananci suficient. Nu destul de bogat caloric cat sa te ingrasi.

| Nemessys a răspuns:

Eu zic ca pentru sanatatea ta si a binelui tau, sa lasi sucul ala. Bea apa. Nu te poti ingrasa numai cu suc. Iti sugerez sa bei apa si sa mananci de toate, sa ai un program regulat de mancare si asa sigur o sa te ingrasi.

Răspuns utilizator avertizat