| TechnoCocktail a întrebat:

Coca Cola Zero sau Normala? Ce sa beau ca sa nu ma ingras pentru ca m auzit ca si indulcitorii aia din coca cola zero ar ingrasa? Fara raspunsuri de genu : Bea apa! Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CupY a răspuns:

Eu ştiam clar că cola 0 e mai nocivă decât cola normală, deoarece îţi păcăleşte organismul. De la dr. Mencinicopschi ştiu că e mai bună cola simplă, la fel şi ciocolata simplă şi nu cea dietetică, pentru că face mai mult rău cele dietetice. Nu mai ştiu exact răspunsul ştiinţific însă asta e informaţia care o deţin de la sursa precizată mai sus.
Încearcă în loc de cola ceai curativ pentru trup care are gust de nestea de la GanoExcel. Se cheamă ceai SOD şî îl găseşti la:
http://www.cafea-terapeutica.ro/#! __bauturi

Cu un plic faci 2L de suc, însă îţi trebuie lămâie şi miere de albine să înlocui zahărul.
Sper să-ţi folosească!

| Cosmin86 a răspuns:

Cat sa nu depasesti 2000 kcal / zi din mancare + cola. Daca si consumand cola normala te mentii sub 2000 kcal, nu o sa te ingrasi.

| TechnoCocktail explică (pentru Cosmin86):

Pai sunt departe de 2000 de calorii desi stiu ca ar trebui sa mananc mai mult calculele mele ies cam la 1300 calorii zilnic pentru mine ( cu o cola 0 din cand in cand )

| Cosmin86 a răspuns (pentru TechnoCocktail):

Atunci nu o sa te ingrasi, punct happy