| Mia a întrebat:

Am auzit ca la anul nu o sa se mai dea admitere la ASE. E adevarat? In ce consta atunci admiterea? Va multumesc...

Răspuns Câştigător
| ATHOS a răspuns:

La marea majoritate a facultatilor nu se da admitere.
Adevarata admitere, frumoasa domnisoara, vine dupa terminarea facultatii. Este vorba despre admiterea in viata profesionala. Cei care s-au instruit in mod corespunzator si si-ai pus fundamentul unei profesiuni isi vor gasi o slujba, in timp ce ceilalti (din pacate extraordinar de multi) vor fi doar purtatori de diplome! Cei din urma vor mai spune si faptul ca societatea nu le da o sansa!
Eu iti doresc tie multa bafta si sa nu uiti acest raspuns!