| K4n3kiK3n a întrebat:

Salut, am auzit ca anul acesta s-a introdus informatica ca proba la admiterea la UPB și voiam sa întreb dacă acest lucru este adevărat.

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Nu poti baga toate facultatile din UPB in aceeasi oala. Probabil s-a introdus la automatica si la electronica. La fac de chimie de ex nu o sa se introduca niciodata informatica pentru ca nu e relevanta pentru facultatea aia, adica e mai importanta chimia, fizica si matematica.

| K4n3kiK3n explică (pentru Furnicuta000):

Din câte știam eu dai același examen la toate iar tu scrii pe foaie facultatea. Acum nu stiu dacă s-a modificat și facultatea de automatica si calculatoare are altfel structura de admitere, dar mersi oricum

| Furnicuta000 a răspuns (pentru K4n3kiK3n):

Pana acum s-a dat examen la mate, fizica sau chimie (chimie la facultatile unde se face chimie). 2 din astea la alegere (la mate poti alege sa dai 2 examene pentru ca e analiza, algebra, geometrie etc.
Eu am dat in 2015 examen si nu s-a schimbat nimic pana in anul asta. Daca tu zici ca ai auzit de niste schimbari asa o fi, nu stiu, dar e foarte putin probabil sa se bage examen la info obligatoriu la toate facultatile.

| K4n3kiK3n explică (pentru Furnicuta000):

Mersi

| K4n3kiK3n explică (pentru Furnicuta000):

Https://acs.pub.ro/
Aparent s-a introdus doar la automatica - ceea ce ma bucura -, dar multumesc oricum de raspuns