| Kolors a întrebat:

Am auzit ca poti lau bani pe youtube.Intrebarea mea este cate vizionari trebuie sa ai in total sau cate vizionari trebuie sa aiba un videoclip ca sa iei bani? Imi explicati si mie?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti zic eu...
Chestia cu luatul banilor de la YouTube se numeste "partenership" (sau parteneriat pe romana).
Ca sa faci parteneriat cu un asociat al You Tube ai nevoie de:
1.un canal YouTube pe care sa postezi videoclipuri regulat(2 azi, maine 1 si tot asa, acum depinde si de timpul pe care il ai la dispozitie);
2.Cel putin 10 videoclipuri postate(cele mai "vizionate" clipuri au inceput sa fie cele cu Minecraft, dar eu zic sa fii original si sa nu incepi cu Minecraft, parerea mea);
3.Sa ai minim 300+ views pe canal;
4.Si dupa ce vei lua partenership va trebui sa iti faci un background(sa il pui pe canal) si un intro(nu e neaparat nevoie, doar daca vrei tu sa dai un plus de straucire canalului);
4.Cel mai important este sa ai o calitate buna a sunetului si a videoclipurilor(minim 720p, sa fie HD);
5.Un alt lucru important este sa stii sa iti tratezi subcriberii cu respect(sa nu ii injuri etc.);
6.Si ultima chestie, vorbeste in videoclipuri nu face pauze mari in care sa nu vorbesti, vorbeste aproape tot timpul sau, eventual pune o melodie pe fundal(pentru ca atunci cand nu vei vorbi se va auzi melodia).
Sunt mai multe de spus dar astea sunt de "baza", restul' o sa descoperi pe parcurs.
Bafta si sper ca te-am ajutat!

| simo102 a răspuns:

Eu nu stiu ca nu am cont dar cred ca 1000 ai putea gasi raspunsul pe google