| danynyo a întrebat:

Am auzit ca prietena mea inainte sa fie cu mine cadea usor la pat si eu stau cu ea de 2 luni si cand i-am propus ca o facem zice ca nu e timpul ca daca o facem o sa ma despart de ea chesti.
Ori cum am auzit cateva chesti despre ea acum o saptamana, eu am mare incredere in ea, insa ea nu prea are incredere in mine si nu stiu de ce.
Acum daca ma puteti ajuta cu cateva sfaturi cum sa ii castig increderea si cateva pareri despre cehestile de mai sus

Răspuns Câştigător
| LorenaAnca a răspuns:

Buna!
Se pare ca prietena ta are nevoie de cineva sa o inteleaga. Are nevoie de tine! Nu ar trebui sa iei in seama ce spune lumea. Lumea mereu vorbeste si de cele mai multe ori, de rau. Daca ea crede ca te vei desparti de ea dupa ce o sa intretineti relatii intime si este speriata de asta, inseamna ca te place destul de mult si nu vrea sa te piarda. Poate daca ati discuta mai deschis unul fata de altul, increderea ei fata de tine ar creste si ea. Daca o sa asculti in continuare de gura lumii, probabil ca ea o sa se sature la un moment dat.
Bafta!

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sa nu crezi tot ce auzi, asta nu inseamna ca este si adevarat ce se aude, lumea e rea si ar spune orice, iar la capitolul incredere...probabil si-a pierdut increderea in baieti din cauza ca a fost dezamagita de cineva care a insemnat ceva mai mult pentru ea si in cazul asta increderea se castiga mai greu, daca o iubesti atunci asteapta pana cand e pregatita iar pana atunci acorda-i atentia cuvenita

| MihaelaDart a răspuns:

Stii cum e... mereu lumea vorbeste si de multe ori infloreste despre acea persoana cand li se pare frumusica, insteata si daca e inconjurata de multi prieteni, normal sa auzi astfel de vorbe. Tu trebuie sa comunici deschis cu ea direct si sa-i arati ca o iubesti, nu trebuie sa te intereseze de trecutul ei cat nici ea (cred) nu te-a intrebat cum ai procedat cu alte fost iubite.

Posibil ca ea sa nu se grabeasca sa nu se mai repete greseala din trecutul ei si astfel are nevoie de timp si increderea ca daca o vrei la asternut normal sa se sperie ca o vei lasa, sunt atatea cazuri care in relatiile tinerilor sa se intample asta. Dar macar cand veti vrea sa o faceti, protejati-va cu prezervative, ca sa nu aveti probleme dupa.

| Seepty a răspuns:

Ii poti castiga increderea prin a vorbi mai mult cu ea, a o ajuta la greu si la momentele dificile si sa fii mereu langa ea cand are nevoie de ceva.

| Gefox a răspuns:

Si-a dat seama ca a fost o proasta si ca acum oamenii o vad ca pe o panarama tongue
Stie ca numai poate schimba nimic dar nu vrea sa faca aceleasi greseli si in prezent happy

| danynyo explică:

Da dar ea e la tara si eu la oras distanta... vorbesc cu ea in weekend

| lionheart13 a răspuns:

Cati ani are ea? Si in functie de asta o sa-ti spun mai multe. big grin