| Naomidd77 a întrebat:

Buna, sper ca tot ce voi scrie aici sa aibă sens. (rog seriozitate) Deci vreau sa va cer păreri, sau sfaturi (ar fi chiar mai bine).Sa va povestesc: Este un tip care a apărut acum câteva luni în peisaj. Nu am vorbit mai deloc cu el până acum vreo săptămâna, când o femeie din biserica ne-a pus sa invatam o poezie până la Paști, împreună si acum vorbim, stiu ca suntem la început si nu ne prea cunoaștem (si el e timid, dar si eu) dar eu sunt confuză, ma simt bine, super bine în prezența lui, imi da o stare placuta si super energica, imi place mult cum râde (ciudat, stiu), dar el o place pe prietena mea cea mai bună, cu ea a vorbit prima oară, prin mesaje, (noi două ne intelegem perfect) si i-a zis ca tine mult la ea, îi zice buburuza, dar el nu stie ca eu stiu despre mesajele dintre ei. Ea nu stie dacă îl place, e confuză. Dar sincer, nici eu nu stiu daca il plac... Si sincer daca chiar o place pe ea. Ce aș putea sa fac? Sa il ignor sau sa stau departe de el e imposibil, e mereu acolo unde sunt eu si prietena mea. Deci alte sfaturi? Daca el chiar o place pe prietena mea, asa cum zice el, nu pot sa ma bag, nu vreau sa ii despart sau ceva de genul! Ar trebui să astept sa va cum decurg lucrurile între ei si noi? Apropo, i-a zis si tatălui meu ca o place pe prietena mea.(se înțeleg bine, vine de obicei pe la noi pe acasă, dar eu stau departe de el) Poate chiar o place si chiar ar trebui să o las balta!? Ar trebui sa ne cunoaștem mai bine? Sa petrecem timp împreună, sau? Timpul va rezolva tot...cred. Va rog, orice sfat, cu seriozitate, va multumesc mult! Sper ca e ok categoria! Dau funda!

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dacă ea nu-l place nu te bagi între ei laughing lămurește cu ea prima dată și apoi vezi. poate ar fi bine ca ea să-i zică că nu-l place ca să știe că nu-s șanse și să-și ia gândul

| Naomidd77 explică (pentru Adry05):

Multumesc mult, am mai vorbit cu ea dar zice că nu stie... Alteori zice că nu nu îl place... Nu e sigură niciodată, nu stiu ce s-a zic.

| Adry05 a răspuns (pentru Naomidd77):

Dacă nu-i sigură probabil nu-l place

| anonimadinAlba a răspuns:

Ar trebuii sa discuti cu prietena ta foarte serios. Daca iti e prietena buna, nu isi poate construii fericirea pe tristetea ta

| Robert45481 a răspuns:

Nu te băga