| anonim_4396 a întrebat:

Buna am nevoie de un raspuns dar sa fie la subiect....stau cu prietena mea de 2 luni si i-am spus daca nu facem si noi dragoste si ia mi-a spus ca inca nu e momentul sa mai asteptam insa alti mi-au spus ca la ei au vrut din prima acum ori ei fac misto de mine ori chiar asa a fost...insa ia mi-a spus daca daca o facem o sa ne despartim si altele ia spune ca ma iubeste si altele.
Am auzit vorbe despre ia ca a fost ca a facut nu stiu ce sa cred ma ajutati cu cateva sfaturi si raspunsuri ce sa iti zic ca sa vad adevarul

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Inlocuind "ia" cu "ea" am reusit cat de cat sa deslusesc : deci ea e considerata panarama cartierului/satului si tu esti fraierul la care nu se lasa...
Ok. Acei baieti/barbati pot abera. Asta ti-e clar nu? Pentru ca nu au cum sa iti dovedeasca tie ca ea chiar a cedat. Si chiar daca a cedat, poate e mai naiva de fel (ca sa nu zic proasta) si a picat la promisiuni de iubire. Sau poate doar ii place sexul.
Oricum, e clar ca vrea ca tu sa ii demonstrezi ca nu stai cu ea doar pentru sex.
Adevarul nu o sa il stii niciodata pentru ca e oarecum cuvantul ei fata de cuvantul lor.
Pe tine teoretic ar trebui sa te intereseze ce are ea de zis.Si pana la urma, conteaza prea putin ce a facut ea in trecut. Acum e cu tine.

| danynyo a răspuns (pentru sofisis):

Uite sfatul tau e bun chiar ma ajuta insa eu stau la oras si ea la tara si o vad numai sambata si duminica si cate o data mai esti luat de prost

10 răspunsuri:
| NinaSimone a răspuns:

Lasand la o parte greseala evidenta de ortografie, nu forta fata. Nu te lua dupa vorbe pentru ca sunt sanse mari sa nu fie adevarate. Poate nu toata lumea vrea sa va vada impreuna

| Seepty a răspuns:

Nu o forta pentru ca sa-r putea sa-ti dea papucii, asa ca las-o mai moale si asteapta pana cand e decisa.

| danynyo a răspuns (pentru Seepty):

Spui tu asta? da-mi un sfat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi-e greu sa citesc ce ai scris...pana la dragoste..mai cauta o carte de gramatica..de literatura...

| danynyo a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti tu analfabeta ti-am spus la subiect

| Mihailescuioana29 a răspuns (pentru danynyo):

Ceri ajutorul, nu scrii corect, abia se intelege si tot tu te certi cu noi ca nu intelegem? Estenia are dreptate. Si in legatura cu problema ta cred ca ar trebui sa mai astepti si o sa te convingi de adevarata ei fata.

| JustHappiness a răspuns:

Mai întâi învață să scrii corect „ea" și mai vorbim.

| danynyo a răspuns:

Si un sfat sau o sugestie?