| Rognakar a întrebat:

Am auzit zilele trecute o piesa si un vers m-a pus pe ganduri: "si daca dragoste nu e, parca e bine" ce parere aveti are dreptate omu?

Răspuns Câştigător
| inna a răspuns:

Eu aș zice in altfel: Dacă dragoste nu e, lasă ca facem...

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Absolut.Pentru ca indiferent cat de perfecta, minunata etc etc ar fi o relatie sunt unele momente in care iti doresti sa nu te fi indragostit de ea/el si iti amintesti de vremea in care erai solo si zici "ce bine era atunci"laughing

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Îţi spun eu alt vers:
"Iar despre dragoste, aş spune că e o pacoste.
E doar un joc extrem, de care mă tem."

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Vorbeşti de piesa lui Guess-who - Eu, tu şi restul lumii, unde problema vine după o ruptură când cei doi ajuns să se evită, să nu-şi mai poată vorbi dacă s-au iubit. Sunt de acord cu el pentru că-mi place cum cântă şi pentru că a zis PARCĂ e bine. Asta nu înseamnă că e într-adevăr. E bine când nu e după ce s-a încheiat relaţia. În timpul relaţiei e frumos să fie dragoste (zice în prima strofă).

| DiannaDi a răspuns:

Omu' acela fiind guesswho?winking rupe piesa.

da... pe de-o parte e bine pentru ca nu te mai sacaie nimeni.nu iti mai face nimeni scandaluri de gelozie. duci o viata libera, faci ce vrei fara sa dai explicatii cuiva.pe de-o parte e naspa pentru ca nimeni nu iti va da un mesaj de genu:"buna mi-e dor te tine, sau te iubesc". parca e altfel cand te alinta cineva.si stii ca cineva se gandeste la tine.deci e cu doua taisuri acest vers.happy

| hasegawa a răspuns:

De multe ori o boala poate fi tratata mai greu sau mai usor, intr-un timp mai scurt sau mai lung, insa suferinta, boala sufletului numai timpul o poate trata si de multe ori si acesta da gres.
Daca dragostea nu ar mai fi, am fi niste fiinte fara sclupure si pline de egoism.
Insa din dragoste facem multe, ea fiind de mai multe feluri, pentru mama/fica/sora/si una din cea mai puternica pentru persoana care ne este alaturi la bine si rau.
Nu, sigur nu este bine ca drgostea sa nu fie, are partile ei bune si rele si de-aceea trebuie sa existe!

| andradeac a răspuns:

Versul e foarte trist. Dragostea e cel mai frumos lucru care ti se poate intampla vreodata happy insa totodata si cel mai dureros:Trebuie sa ai grija cui ii daruiesti increderea si dragostea ta si sa fi constient ca o persoana te poate dezamagi oricand [o zi, o saptamana, un an, doi ani(cazul meu)]...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca si ai sa vezi. oricum daca nu e dragoste ce faci cu sentimentele? cu iubirea? la cine te mai gandesti? o sa ai mintea incarcata de carte si incet incet ai sa innebunestirolling on the floorrolling on the floor