| neanderthalfararusine a întrebat:

Am avut diferite modele de casti, achizitionate direct sau comandate, in mare Samsung. In urma cu 2-3 luni am cumparat o pereche de la JVC, cu "pernute". Se auzea foarte bine, totul in regula, dar aceeasi problema clasica si neplacuta : nu mai mergea sonorul la una din casti, desi ma asteptam sa tina mai mult. Precizez ca le-am tinut intr-o pozitie corecta, in asa fel incat sa nu se indoaie firul. Prin urmare, sunt in cautare de un model de casti cu o calitate auditiva relativ buna, dar, in special, DURABILA. Sunt o persoana care asculta 24/24 muzica. laughing Bugetul este de 150 lei. Astept raspunsuri dar si eventuale sfaturi pentru o mai buna "ingrijire" a castilor. VA ROG, nu-mi recomandati nu stiu ce porcarii doar fiindca sunt cunoscute sau mai scumpisoare. Nu mereu pretul este asemenea calitatii.

Răspuns Câştigător
| BJK1903 a răspuns:

Salut,eu am 2 perechi de casti. Una de la Panasonic si una de la Sony. Castile de la Sony se numesc "Sony-mdr-e9lp" si costa aproape 50lei la carrefour si cele de la Panasonic "Panasonic RP-HJE125E-Y". Le am de 2 ani de zile si inca mai rezista dupa surprinderea mea care credeam ca nu ma tin mai mult de 6-8 luni laughing. Sper ca ti-am fost de ajutor.

1 răspuns:
| AirănMeidăn a răspuns:

ia-ti de la Sony
am o pereche de dintr-alea in-ear, cred ca le am de la craciunul trecut si deja m-am saturat de ele, cred ca am ascultat in fiecare zi s-au murdarit pana si firele destul de tare ca sunt albe, dar castile merg intact

presupun ca si alea mari sunt la fel de durabile. am avut o pereche si dintr-alea dar n-am avut ocazia sa vad cand se strica pentru ca am uitat ca le aveam pe gat si am plecat de la pc cu ele asa, s-a indoit mufa aia si gata au fost