| anonim_4396 a întrebat:

Am avut mana luxata din cot( osul deplasat ) si mi-a pus cineva osul la loc iar acum pot sa o misc dar ma doare, trebuie sa ma ingrijorez? este vanata si putin umflata

5 răspunsuri:
| odorash a răspuns:

Mergi la medic ca sa nu se agraveze
pa, pa
funda?

| mdany a răspuns:

Cam da.De ce nu te-ai dus la un chirurg sa vada ce problema ai? Poate osul e vai de capul lui pe dinauntru si tu inca nu simti, dar cu timpul la o cazatura zdravana iti vei rupe mana.Asa eram si eu toate bune si frumoase pana cand in radiografie se vedeau niste crapaturi in os, cu ajutorul carora am stat 1 luna cu mana in ghips din cauza unei rupturi.

| ionuutzuu a răspuns:

Aide ***... si inca nu te-ai dus la doctor? Urat...

| alexiaa a răspuns:

Daca cineva ti-a pus osul la loc iar acel cineva nu este medic, ar fi indicat sa te consulte unul, un ortoped.Este normal sa-ti fie vanata, umflata si sa te doara, asa este o luxatie.Problema e ca trebuie pusa atela gipsata minim 7 zile, altfel ramai cu urmari...Asa stiu eu.Insanatosire grabnica!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am cazut si mi-sa deplasat osul din cot (luxatie) si nu mai puteam sa o flexez la 180de grade, mi-a dat cineva osul la loc iar acum pot 160de grade, s-a dezumflat