| MyRRuna a întrebat:

Am avut o prietena buna.Intr-o zi ne intelegeam de minune, iar a doua zi nici nu ma bagat in seama.Ieri eram populara, dar azi sunt un nimeni. Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| me_4173 a răspuns:

De ce te-a lasat balta? Pentru popularitate?straight faceAsta inseamna ca nu ti-a fost prietena.Ce mai e si cu popularitatea asta.Ce schimba oamenii, nu? Lasa ca intr-o zi toata chestia asta o sa dispara si ea cu ce o sa ramana? Tu incearca sa-ti gasesti alta prietena dar nu vorbi urat cu ea sau te certa. Daca ea a fost asa nu trebuie sa fi si tuhappy.Se va introarce ea la tine, iar in ziua aia nu stiu daca vei mai fi ''disponibila'' tu"happy

2 răspunsuri:
| ziz a răspuns:

Adica tu te'ai imprietenit cu fata aia doar ca sa fii populara?straight face

| DianaScorpio a răspuns:

Popularitatea este buna, insa nu trebuie sa umbli nu stiu cat dupa ea. Trebuie sa ai grupul tau de prieteni, cativa, care sa stii ca sunt prietenii tai, cu care sa menti mereu contactul, etc. Fii tu insati, nu incerca sa fii altceva decat ceea ce esti. Nu mai umbla atat de mult dupa popularitate, cauta oameni cu anumite principii cu care sa legi relatii frumoase si cu siguranta ele vor fi de lunga durata.